Norisināsies bezmaksas kino nakts „Crazy night 5”Jau piekto reizi Latvijas Kultūras akadēmija aicina kinogardēžus uz bezmaksas nakts filmu skati ar nosaukumu "Crazy Night", kas norisināsies naktī no 17. uz 18. martu kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē, sākot no plkst. 22.00 un turpināsies līdz nākošās dienas rītausmai.

Ņemot vērā, ka filmu maratona apmeklētāju būtisku daļu veido jaunās paaudzes cilvēki, šoreiz skates tēma ir atsauce uz leģendāras Jura Podnieka 80. gados uzņemtās filmas nosaukumu "Vai viegli būt jaunam?". Un ar šo filmu festivāls arī tiks atklāts, bet tai sekos trīs pavisam jaunas mākslas filmas no Polijas, Krievijas un Norvēģijas, kuras ļoti veiksmīgi un suģestējoši traktē šo tēmu mūsdienās.

Katra no šīm filmām kino nakts "Crazy Night" laikā piedzīvos savu Latvijas pirmizrādi. Visas trīs jau ir tikušas apbalvotas starptautiskos festivālos un vairākās valstīs ir paspējušas iekarot skatītāju sirdis un prātus.

Katrā "Crazy Night" festivālā tiek rādīta viena filma, kuru vislabāk var apzīmēt ar vārdu "crazy". Šoreiz tas būs tieši šis ārkārtīgi dinamiskais un krāšņais Ivana Viripajeva darbs.

Tā kā iepriekšējā filmu skatē rādītā norvēģu režisora Joakima Trīra debijas filma "Reprīze" saņēma ļoti labas skatītāju atsauksmes, šoreiz tiks parādīta šī režisora jaunākā filma "Oslo, 31. augusts". Tās galvenajam varonim Andersam ir pāri 30, viņa jaunība tuvojas beigām, taču viņš nezina, kā dzīvot tālāk...

Jāatzīmē, ka arī filmu autori ir gados jauni cilvēki. Poļu filmas veidotāji (režisors, scenogrāfs, galveno lomu atveidotāji) visi ir dzimuši 80. gados, bet Ivans Viripajevs un Joakims Trīrs – 70. gados.

Savukārt festivāla noslēgumā tiks prezentēta franču kino klasika – 1964. gada filma "Šerbūras lietussargi", kurā savulaik debitēja franču kino karaliene Katrīne Denēva.

Kino nakts laikā tiks dota iespēja arī jaunajiem Kultūras akadēmijas kino režijas studentiem – pirms pilnmetrāžas filmu izrādīšanas tiks demonstrētas studentu īsfilmas.

Organizatori atgādina, ka apmeklējums "Crazy Night" skatēs tradicionāli ir bez maksas.

Priekšroka pirmajiem tikt ielaistiem zālē būs apmeklētājiem, kuri sestdien, 17. martā būs piedalījušies LKA informācijas dienā (Rīgā, Ludzas ielā 24, no plkst. 12.00 līdz 15.00; reģistrācija no plkst. 11.00) un tur saņēmuši Akadēmijas zīmodziņu.

"Crazy Night 5" programma

22.00 "Vai viegli būt jaunam", rež. J. Podnieks (1986, Latvija)

24.00 LKA īsfilma: "G-punkts", rež. M.Dišlere, oper. J.Kmins, J. Zemītis un "Pašnāvnieku zāle" ("Sala samobójców"), rež. J. Komasa (2011, Polija) – Latvijas pirmizrāde

02.20 LKA īsfilma: "Bez nosaukuma", rež. G.Jakobsons, oper. J.Kmins un "Skābeklis" ("Кислород"), rež. I.Viripajevs (2009, Krievija)

03.50 LKA īsfilma: "Kāpēc es neaizlidoju kosmosā", rež. K.Krūmiņš, oper. A.Grebņevs un "Oslo, 31. Augusts" ("Oslo, 31. august"), rež. J.Trier (2011, Norvēģija)

05.40 "Šerbūras lietussargi" ("Les Parapluies de Cherbourg"), rež. J.Demy (1964, Francija)

Filmas oriģinālvalodā ar tulkojumu (austiņās) latviešu valodā. Visas filmas (izņemot "Skābekli") ar angļu subtitriem.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas