Norisināsies ikgadējā Arhitektūras nedēļaJau nākamnedēļ, no 2. līdz 6. oktobrim, ar plašu pasākumu programmu tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa 2023, kuras ietvaros norisināsies vairāki pasākumi nedēļas garumā. Pasākumu sēriju noslēgs svinīgā apbalvošanas ceremonija 6. oktobrī "VEF KVARTĀLA” mākslas un kultūras telpā “VASARNĪCA”.

Arhitektūras nedēļa tiks atklāta pirmdien, 2. oktobrī, ar Arhitektūras dienu Daugavpilī. Pasākuma dienā būs iespēja doties ekskursijās pa Ogres Valsts ģimnāziju, Daugavpils Universitāti, Saules skolu un Daugavpils cietoksni.

Otrdien, 3. oktobrī, notiks vairākas lekcijas, ekskursijas un sarunas par arhitektūru. Diena tiks atklāta ar izbraukuma semināru “Tenax Panel” ražotnē, Dobelē, par tēmu "Būvrisinājumi ar sendvičpaneļiem", no plkst. 13.00 līdz 17.00, norisināsies Atvērto durvju diena, kuras laikā būs iepēja iepazīties ar dažādu arhitektu biroju ikdienas darbu, komandu, kā arī jaunākajiem un aktuālākajiem projektiem, plkst. 15.00, Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā, notiks bērnu un jauniešu izglītības projekta “Skolnieks, Pētnieks, Pilsētnieks” bērnu balvas arhitektūrā „ZIRNIS“ žūrijas tikšanās, savukārt, no plkst. 13.00 līdz 17.00, Dailes teātrī, Brīvības ielā 75, Rīgā, norisināsies arhitektūras biroja “OUTOFBOX” organizēts lekciju cikls “Modernisms Latvijā” un pēc lekciju cikla, plkst. 16.00, Dailes teātra skvērā – ekskursija kopā ar biroja “MADE arhitekti” pārstāvjiem.

Trešdien, 4. oktobrī, plkst. 18.00, Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā, norisināsies Jaunā Eiropas Bauhaus kopienas vakars, kura laikā būs iespēja iepazīties ar iniciatīvas oficiālajiem partneriem, draugiem un Jaunā Eiropas Bauhaus projektu īstenotājiem Latvijā. Ar uzrunu “Saule, vējš un silta māja” vakarā uzstāsies Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Janīna Kursīte.

Ceturtdien, 5. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 15.45, norisināsies izbraukuma seminārs Tallinā, Igaunijā par tēmu "Velux dienas gaismas risinājumi izglītības iestādēs". Savukārt, plkst. 17.15, Konferenču zālē, Elizabetes ielā 2, Rīgā, norisināsies Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta organizēts pasākums "Padomju modernisms Baltijā: starp nacionālo mantojumu un koloniālo pieredzi. Aktualitāte, pētniecība, reģenerācija".

Visas nedēļas garumā un līdz 16. oktobrim, Vecrīgā, Torņa ielā 11, iepretim Arhitektu namam, ir aplūkojami visi 37 balvai pieteiktie objekti brīvdabas izstādē “Latvijas Arhitektūras Gada Balva 2023”.

Arhitektūras nedēļa tiks noslēgta piektdien, 6. oktobrī, "VEF KVARTĀLA” mākslas un kultūras telpā “VASARNĪCA”. Pasākuma dienā, plkst. 16.30, notiks starptautiskās žūrijas pārstāvju vieslekcijas, bet, plkst. 19.00, vakara noslēgumā, norisināsies svinīgā apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tiks paziņoti tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā – zelta un sudraba apbalvojumus.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 laureātus izvēlēsies starptautiskā žūrija – arhitekts un arhitektu biroja "Audrius Ambrasas Architects" dibinātājs un vadītājs Audrius Ambrasas (Audrius Ambrasas); Arhitekts, pilsētplānotājs un Briselē, Beļģijā, bāzētās dizaina studijas "1010AU" līdzdibinātājs (Bērts Gelinks) Bert Gellynck; Briseles galvaspilsētas reģiona būvniecības meistars un galvenais arhitekts Kristians Borets (Kristiaan Borret); Atlases žūrijas priekšsēdētājs un arhitektūras un dizaina studijas "Sampling" vadošais partneris un žūrijas priekšsēdētājs Mantens Devrīnts (Manten Devriendt).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas