Noskaties treileri! “Mans mīļākais karš” kinoteātros no 25. septembraRežisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma Mans mīļākais karš, kas veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu un jau apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā, Latvijas kinoteātros būs skatāma no 25. septembra. Līdz tam ar autobiogrāfiskā stāsta galvenajiem varoņiem un filmā atveidotā laika absurdo atmosfēru var iepazīties, noskatoties filmas jauno treileri.

Mans mīļākais karš ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes Artek vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filmas producents Guntis Trekteris: "Filmas tematika – piemēram, kā tas ir, dzīvot tādā laikā un sabiedriskajā iekārtā, kad nedrīkst brīvi runāt un kritizēt politiskos lēmumus, – ir arvien ļoti būtiska, to pierāda šābrīža notikumi mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā un arī citur pasaulē. Gandrīz desmit gadus tapusī filma par dzīvi melu pilnā laikā iznāk uz ekrāniem īstā brīdī."

Filma Mans mīļākais karš ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, kas tapis, studijai Ego Media sadarbojoties ar norvēģu kompāniju Bivrost Film un Latvijas studiju Tritone Studio; filma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv.

Filmas pirmizrāde notiks 22. septembrī kinoteātrī Splendid Palace Rīgā; no 25. septembra filmu varēs redzēt Latvijas kinoteātros, par mediju seansu tiks ziņots atsevišķi.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas