Notiks 12. introvertās mākslas festivāls Ad Lucem

Pašā vasaras pilnbriedā, no 24. līdz 27. jūlijam, jau divpadsmito reizi uz koncertiem Rīgā, Gulbenē un Kuldīgā aicinās Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”. Festivāla koncertos uzstāsies izcili Latvijas un ārvalstu mūziķi: Latvijas Radio koris, Rietumu un Austrumu mūzikas ansamblis „Sarband”, ērģelnieks Atis Stepiņš un īpašais festivāla viesis, izcilais franču čellists Anrī Demarkets, ar aicinājumu apstāties un piedzīvot brīnišķīgas muzikālas atklāsmes. Divi festivāla koncerti būs bez maksas.


Festivāla atklāšanas koncertā 24.jūlijā plkst. 20.00 Rīgas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajābaznīcā pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaulē atzītais starpkultūru mūzikas ansamblis “Sarband”. Programma “VOX FEMINAE” („Sievietes balss”) ir sievietes ceļš pie dieva, kurā saplūst Rietumu unorientālāsmūzikas skaņu pasaules. Senās un tradicionālās sakrālās mūzikas formās dzirdēsim agrīnās Austrumu kristīgās baznīcas dziedājumus, divu leģendāru viduslaiku sieviešu (gaišreģes, komponistes, rakstnieces un diplomātes Bingenas Hildegardes (12.gs.) un Zviedrijas Brigitas (14.gs.) misticisma apdvestos korāļus un himnas, kā arī arābu mutvārdu tradīcijas dziedājumus. Tos izpildīs izcilās dziedātājas – zviedriete Miriama Andersena (balss, gotu arfa), libāniete Fadia el-Hage un ansambļa „Sarband” dibinātājs, ievērojamais bulgāru izcelsmes vācu muzikologsVladimirs Ivanovs (lauta un perkusijas). 25. jūlijā plkst. 19.30 Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā šī programma skanēs bezmaksas koncertā.


Festivāla otrs bezmaksas koncerts„Vakara lūgšana” izskanēs 25. jūlijā 19.00 Gulbenes Ev. luteriskajā baznīcā: balsu virtuozi – Latvijas Radio koris aicinās noklausīties apgarotākos un skaistākos 20.gs. komponistu Arvo Perta un Valentīna Silvestrova skaņdarbus, kā arī Pētera Vaska īpašo muzikālo veltījumu Imantam Ziedonim. Savukārt 26. jūlijā 20:00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā šo programmu tematiski, harmoniski un garīgi papildinās Džona Tavenera pārpasaulīgais skaņdarbs „Svjati” Latvijas Radio kora un franču čellista Anrī Demarketa (Henri Demarquette)dziļiizjustajāsniegumā. Demarkets Latvijas publikai pazīstams gan no iepriekšējiem festivāla, gan arī Sinfonietta Rīgasadarbības koncertiem. Čellista un Latvijas Radio kora kopspēle ievadīs jaunu starptautisku sadarbību, kuras rezultātā iecerēta speciāli čellam un korim radīta koncertprogramma.


Koncertā „Bahs Rīgas domā” 27. jūlijā plkst.20.00 Rīgas Domā klausītājiem būs iespēja izbaudīt poētiskā un filozofiskā valdzinājuma apvītās J.S.Baha Čella svītas ievērojamā franču čellista Anrī Demarketa (Henri Demarquette)atskaņojumā. Čella svītas ir atskaņojuši daudzi ievērojami solisti, arī Pablo Kazals, Jo-jo Ma, Miša Maiskis, Antonio Menezess, Žaklīna Deprē un Mstislavs Rostropovičs. Anrī Demarketa interpretācija ir izcila, ko vēl spilgtāku dara viņa personīgi emocionālais stāsts un brīnišķi dziļais čella tembrs. Rīgas Domā viņš atskaņos trīs Baha svītas čellam, ko papildinās Baha skaņdarbi ērģelēm Ata Stepiņa izpildījumā.


Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM notiek kopš 2002. gada – tā ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa, tā ir miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. AD LUCEM latīņu valodā nozīmē „uz gaismu”, kas festivāla kontekstā apzīmē radošumu un gaismu ikvienā cilvēkā. Sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.


Plašāka informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas