Novembrī Rīgā norisināsies 13.pasaules mūzikas festivāls “Porta”


No 7.novembra līdz 9.novembrim Rīgā notiks 13.pasaules mūzikas festivāla "Porta". Šogad festivāls veltīts Austrumu zemju kultūrai un mūzikai, aicinot koncertos un filmu programmā tikties ar spilgtiem mūziķiem no Indijas, Izraēlas, Krievijas, Azerbaidžānas un Latvijas.


Festivāla laikā būs iespēja baudīt klasisko indiešu mūziku, apvienotu ar mūsdienu Rietumu mūzikas pieredzi - džezu, fanku un etno -, kā arī Balkānu ritmus, klezmermūzikas šarmu, latviešu dainas ar azerbaidžāņu mugam radniecīgu skanējumu, pašmāju postfolkloras aizsācējus un līderus.


7. novembrī kinoteātrī "K.Suns" notiks dokumentālās filmas "Ceļš uz mājām" seanss, bet pēc tam sekos dokumentālo filmu programma, savukārt Kaņepes Kultūras centrā šajā vakarā ar pasaules mūzikas programmu uzstāsies dīdžejs "Monsta".


Festivāla nākamajā dienā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā varēs baudīt Izraēlas mūzikas grupas "The Shuk" meistarklases, "Palladium" koncertzālē norisināsies Latvijas postfolkloras grupas "Iļģi", grupas "The Shuk" un Krievijas mūziķu "Dobranotch" koncerts, bet Kaņepes Kultūras centrā ar pasaules mūzikas programmu uzstāsies dīdžejs "Karlo".


Savukārt festivāla pēdējā dienā "Palladium" koncertzālē varēs baudīt koncertu, kurā piedalīsies muzikāls, inovatīvs un pilnīgi unikāls projekts "Baltās skaņas. Latvija - Azerbaidžāna", ansamblis "Forshpil" piedāvās savu desmit gadu jubilejas programmu, kā arī uzstāsies vācu izcelsmes multinstrumentālists un komponists Prems Džošua un viņa starptautiskā mūziķu apvienība. Festivāla izskaņā Kaņepes Kultūras centrā ar pasaules mūzikas programmu uzstāsies dīdžejs "Šahs".


Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla piedāvātajiem pasākumiem var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas