Izdots mākslinieka Roberta Koļcova darbu apkopojums


Klajā nācis izdevums, kurā apkopota mākslinieka Roberta Koļcova darbu izlase.


Jaunajā izdevumā pats mākslinieks apkopojis pēdējo 10 gadu darbu izlasi, tās ievadtekstā atzīmējot, ka izdevums veltīts „Vizuālam”. Maketa autors ir mākslinieks Kristaps Zelmenis, izdevums drukāts tipogrāfijā „Green Print”, to atbalsta SIA „Skai Baltija”. Visi 600 izdevuma eksemplāri ir numurēti un autora parakstīti.


Jāatgādina, ka pavasarī Agijas Sūnas mākslas galerijā bija apskatāma Roberta Koļcova personālizstāde ar nosaukumu „Vizuāls”. Pazīstamais mākslinieks, „Pasīvās dekadences” pārstāvis, kurš mākslas aktivitātēs sevi dēvē par „botāniķi”, aicināja novērtēt grafikas un gleznas, uzsverot, ka „vizuāls nekādā ziņā nav tas, ar ko būtu jānodarbojas visu mūžu, bet tas neapšaubāmi ir tas, kā dēļ ir vērts tērēt savu dzīvi.”


Roberts Koļcovs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tēlniecības (1987) un studējis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 1989.gada. Kopā ar Aivaru Vilipsonu 90.gadu sākumā dibinājis par laikmeta zīmi kļuvušo grupējumu „Pasīvā dekadence”, kas bijis arī daudzu autoru zīmējumu izstāžu organizētājs. Izstāde „Vizuāls” bija Roberta Koļcova piecpadsmitā personālizstāde.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas