Novembrī Ventspilī koncertēs “El Ten Eleven” no ASV14. novembrī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā sniegs instrumentālās ģitārmūzikas duets “El Ten Eleven” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

“El Ten Eleven” ir visbiežāk ar post-rock žanru asociēts duets no Losandželosas Kalifornijā, kurā kopš 2002. gada muzicē Kristians Danns (Kristian Dunn) un Tims Fogartijs (Tim Fogarty).

Kristianu par ģitāristu-basģitāristu iespējams dēvēt ne tāpēc, ka viņš muzicētu brīžiem uz viena, brīžiem otra instrumenta, bet tāpēc, ka dara to faktiski vienlaikus. Proti, izmanto visai eksotisko un ne tik izplatīto divu grifu instrumentu, kurā apvienota gan ģitāra, gan basģitāra.

2004. izdotais dueta debijas albums uzreiz izpelnījās publikas un kritiķu atzinību, lielā mērā pārsteidzot ar to, ka divi mūziķi spēj radīt tik krāšņu un sarežģītu mūziku. Turklāt, kā stāsta Kristians, “El Ten Eleven” principā izvairās no iepriekš ierakstītu skaņu vai motīvu izmantošanas koncertos. Mūzika katrreiz tiek radīta no jauna, uz vietas, izmantojot “cilpošanas” (no ‘looping’ angļu val.) tehniku, dažādus efektu pedāļus, kā arī kombinējot akustiskās bungas ar elektroniskajām. Jau pēc viņu pirmās turnejas pa ASV laikraksts “San Francisco Weekly” rakstīja, ka “vērot tandēmu koncertā ir kā noskatīties uz diviem supervaroņiem darbībā”.

Padsmit pastāvēšanas gadu laikā “El Ten Eleven” ir izdevuši piecus pilnmetrāžas ierakstus, devušies koncertturnejās gan pa Ziemeļameriku, gan Eiropu un Āziju, kā arī radījuši skaņas noformējumu vairākām Gerija Hastvita (Gary Hustwit) dizaina dokumentālajām filmām, to skaitā arī filmai “Helvetica” – stāstam par pazīstamo datorraksta fontu un tā vēsturi.
Augusta beigās dienasgaismu ieraudzīs jaunais “El Ten Eleven” albums “Fast Forward”, kura izdošanai par godu duets dosies koncertturnejās gan pa ASV, gan Eiropu.

Biļetes uz koncertu no 13. augusta plkst. 12:00 būs nopērkamas t/n „Jūras vārti” un “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī internetā – www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas