Sākas Rīgas svētki – otrajā dienā daudzveidīga pasākumu programmaRīgas svētku otrajā dienā, 15. augustā, daudzveidīga programma ar kultūras un sporta pasākumiem notiks Vērmanes dārzā, Esplanādē, Spīķeru kvartālā, Lucavsalā, pilsētas centrā un apkaimēs, bet svētku kulminācijas pasākumi risināsies 11. novembra krastmalā. Tur iedzīvotājus gaida pasākumā „Labdien, Rīga!”, lielkoncertā „Rīgas sirds” un uz svētku uguņošanu.

Atzīmējot Rīgas ostas 815. gadadienu, 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 23.00 ikvienam apmeklētājām 11. novembra krastmalā pasākumā „Labdien, Rīga!” būs iespēja sajust laikmetu elpu no senatnes līdz pat mūsdienām – darbosies amatnieku tirdziņš „Rīgas osta laiku lokos”, varēs vērot moto spēkratu parādi „Rīga moto”, motosporta kaskadieru cirka šovu „Motociklistu lode” (Krievija), ūdens akrobātu uzstāšanos, un daudzas citas aktivitātes. Dienas laikā apmeklētājus priecēs arī Latvijas un ārvalstu mūziķu sniegums, bet vakarā no plkst. 21.00 krastmalā skanēs lielkoncerts „Rīgas sirds” ar tautā iemīļotu un populāru mūziķu uzstāšanos, bet pēc koncerta aptuveni plkst. 23.00 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti noskatīties svētku uguņošanu.

Svētku otrajā dienā rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja baudīt daudzveidīgu koncertu piedāvājumu. Rīgas Doma dārzā skanēs senā mūzika koncertprogrammā „Mare Balticum”, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” un tās parkā būs dzirdama instrumentālā mūzika koncertprogrammā „Augusta Dombrovska miera osta”, Vērmanes dārzā svētku apmeklētāji varēs veldzēties retro melodijās koncertā „Ostas lustes”, uz „Origo Summer Stage” skatuves iedzīvotājus priecēs koncertcikla „Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” dalībnieki, bet Republikas laukumā 1 notiks pasākums „Pilsētas ziņģe Ostmalā”. Fank mūzikas stila piekritēji aicināti uz Spīķeru kvartālu, kur risināsies „Riga Funk Fest 2015”, bet kultūras centrā „Iļģuciems” būs koncerts „Tekstila mūzika”. Mūzikas skanēs arī daudzviet citur, kur savus priekšnesumus sniegs ielu muzikanti.

Jau no seniem laikiem, svētkos allaž organizēti tirgi, arī Rīgas svētkos jau tradicionāli notiek amatnieku tirdziņi, un viens no tādiem būs 11. novembra krastmalā. Savukārt laukumā pie Sv. Pētera baznīcas svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Rīgas viduslaiku tirgu, bet Jēkaba laukumā Latgales dienas ietvaros darbosies ceļojošais tirgus ar amatnieku līdzdarbošanos, jautru mūziku un dančiem. Tirgus noskaņa būs jūtama arī Vērmanes dārzā, kur varēs apmeklēt „Maizes ielu”, „Grāmatu ielu”. Visizsmalcinātākā noskaņa valdīs Spīķeru kvartālā, kur apmeklētāji tiek ielūgti uz „Rīgas restorānu”.

Ģimenes ar bērniem šajā dienā gaidītas Vērmanes dārzā, kur pasākumā „Rīgas dārgumi” būs piedzīvojumiem bagāts ceļojums uz seno, pasakaino Rīgas ostu. Savukārt sportiskas aktivitātes visai ģimenei tiks piedāvātas Lucavsalā - bērnu svētkos „Lucavsalas mazais stiprinieks”. Bērnus gaidīs arī Mazā Kalna ielas skvērā – Siena tirgus laukumā, pasākumā „Latvijas zirgi senāk un tagad”, porcelāna apgleznošanas darbnīcā „Zīmes ūdenī”, kas darbosies Porcelāna muzejā. Bērniem domātas aktivitātes notiks radošajā izklaides ostā „Citadele”, Republikas laukumā 2a, kā arī Rīgas apkaimēs, piemēram, Imantā un daudzviet citur. Bērniem īpaši interesanti būs apskatīties seno vikingu kuģi, kas būs novietots Doma laukumā, kā arī vērot Francijas, Čehijas un Somijas ielu mūzikas un cirka mākslinieku priekšnesumus un apmeklēt pasākumu „Brīnumainā ķīmijas pasaule” Farmācijas muzejā.

Jauniešiem un aktīva dzīvesveida piekritējiem Rīgas svētkos ir iespēja iesaistīties un arī līdzi just dažādiem sporta pasākumiem – „Krastu mačam” basketbolā, Lucavsalas kausa izcīņai pludmales volejbolā, Rīgas kausa izcīņai pludmales cīņās, pasaulē populārai regbija spēlei „Livonia – Get into Rugby”, Daugavas kausa izcīņai peldēšanā atklātā ūdenī, kā arī burāšanas sacīkstēm. Interesanta un aizraujoša sacensība gaida arī pilsētas orientēšanās aktivitātē „Lielais XRace Rīgas piedzīvojums”, pasākumā „Kanāla regate - Rīgas brīvostas kauss” un pašdarinātu braucamrīku sacīkstēs „Nissan Norde Cartoon rallijs 2015”.

Visas dienas garumā Rīgas svētku apmeklētājus gaida vairākās izstādēs, braucienā ar Retro tramvaju gida pavadībā, teātra kafejnīcā „Rīga spēlē teātri 2015”, kas atradīsies Kultūras centrā „Mazā ģilde”, pasākumā „„Laima” – saldākā Rīgas iemītniece”, kas notiks Esplanādē, kā arī varēs iepazīt 15. starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla „Ūdensgabali” piedāvājumu.

Ostas jubilejas gadā iedzīvotājiem ir iespēja iepazīt arī Rīgas vēsturiskos ģerboņus no 13. gadsimta līdz mūsdienām, kas attēloti svētku noformējumā pilsētā, pilsētas kanāla krastos no Operas tiltiņa līdz Krišjāņa Valdemāra ielas tiltiņam Vides objekta „Svētku kuģis” burās.

„Rīgas ostas 815. gadadiena ir iedvesmojusi arī Rīgas svētku dizaina tapšanu,” saka mākslinieks Egils Mednis, raksturojot svētku grafisko dizainu. „Visi rīdzinieki ir salēkuši Rīgas baltajā sapņu buriniekā un devušies jautrā izbraucienā pa Daugavu. Rīgas gailis šogad ir nolēmis samierināties ar notikuma sacelto jezgu un vēro notiekošo no Doma baznīcas torņa.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas