Olivers Stouns ir iecerējis uzņemt filmu par Edvardu Snoudenu

Filmas «Volstrīta: Nauda nekad neguļ» režisors Olivers Stouns plāno uzņemt filmu par bijušo ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes darbinieku Edvardu Snoudenu.

Edvards Snoudens plašākai sabiedrībā ir pazīstams kā bijušais CIP darbinieks , kas publiskoja skandalozus faktus par ASV un Lielbritānijas politisko un rūpniecisko izspiegošanu. Pēc informācijas nopludināšanas Snoudens no ASV varasiestādēm slēpās vairākās valstīs, tostarp Hongongā un Krievijā.

Populārās režisors par filmas pamatu gatavojas ņemt «The Guardian» žurnālista Lūka Hārdinga sarakstīto grāmatu «The Snowden Files».

Amerikāņu režisors, kuram vienmēr politiskās tēmas ir bijušas tuvas, pats arī plāno būs šīs filmas producents. Režisors jau ir saņēmis Hārdinga apstiprinājumu filmas uzņemšanai pēc grāmatas «The Snowden Files» motīviem.

Kā norāda pats režisors, tad šīs ir viens no vissvarīgākajiem mūsu laikmeta stāstiem un tas ir liels izaicinājums to atspoguļot kinofilmā.

Paralēli Stouna iecerei, arī kompānija «Sony» plāno uzņemts filmu par Snoudenu, kuras pamatā būs «The Guardian» žurnālista Glena Grīnvalda grāmata «No Place to Hide: Edward Snowden, the NSA and the U. S. Surveillance State».

Foto: Publicitātes foto

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas