Operas ēkas 150.jubileju atzīmēs ar diviem koncertiem


5. un 6. septembrī ar diviem koncertiem tiks svinēta Latvijas Nacionālās operas ēkas, informē LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.


Baltā nama jubilejas koncertos piedalīsies Kristīne Opolais, Inga Kalna, Inese Galante, Egils Siliņš un Aleksandrs Antoņenko, kā arī visi Latvijas Nacionālās operas solisti: Sonora Vaice, Kristīne Zadovska, Rihards Mačanovskis, Dana Bramane, Andris Ludvigs, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Dainis Skutelis, Jānis Apeinis, Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Viesturs Jansons un Romāns Poļisadovs.


Tāpat uz skatuves būs redzama visa Latvijas Nacionālā baleta trupa un lieliskie solisti: Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Elza Leimane-Martinova, Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Sabīne Guravska, Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins, Arturs Sokolovs, kā arī visi jaunie solisti.


Koncertus kuplinās arī viessolisti – pasaules opernamos labi zināmais ukraiņu tenors Dmitro Popovs, kā arī zviedru soprāns Elizabete Strida, starptautiski atzīta kā izcila Vāgnera mūzikas interprete. Viņas sniegumu novērtējuši arī skatītāji Latvijā, R. Vāgnera operu "Valkīra" un "Dievu mijkrēslis" iestudējumos.


Ar operas un baleta solistiem koncertā kopā būs LNO koris un orķestris. Pie diriģenta pults: Aleksandrs Viļumanis, LNO galvenais diriģents Modests Pitrens, Farhads Stade, Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis.


Apliecinot, ka Rīga ir Vāgnera pilsēta, programmā nozīmīga vieta būs atvēlēta viņa operu lappusēm. No latviešu mūzikas skanēs gan darbi no zelta fonda (J. Mediņš, Alfr. Kalniņš un citi), gan mūsdienu klasika (R. Kalsons, Im. Kalniņš). Programmā tāpat iekļauti Dž. Verdi, Dž. Pučīni, G. Doniceti, Dž. Rosīni, V. A. Mocarta, A.Borodina skaņdarbi.


Latvijas Nacionālā baleta priekšnesumos tiks izdejoti fragmenti no labākajiem iestudējumiem, kas šobrīd iekļauti baleta trupas pastāvīgajā repertuārā: "Gulbju ezera", "Mesijas", "Bajadēras", "5 tango", "Karmenas" un citiem, kā arī J. Vītola svītas "Dārgakmeņi" jaunā versija.


Par Baltā nama vēsturi vēstīs arī Katrīnas Neiburgas videostāsti.


Jubilejas koncerta režisore Elita Bukovska, baletmeistars Aivars Leimanis, scenogrāfe Katrīna Neiburga, tērpu māksliniece Kristīne Pasternaka, gaismu māksliniece Sandra Bermaka.


Foto: Publicitātes


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas