Šogad Jauniešu mēnesī gaidāmi deviņi atraktīvi pasākumiSeptembris Rīgā tradicionāli tiek pasludināts par Jauniešu mēnesi, šogad tas notiks jau astoto gadu. Jauniešu mēnesī gaidāmi deviņi pasākumi, kas orientēti uz interesantu, saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī uz jauniešu aktīvu līdzdalību un izklaidi. Jauniešiem būs iespēja apmeklēt gan zināmus ikgadējus pasākumus, gan jaunas aktivitātes, kā arī tikties ar sabiedrībā zināmiem jauniešu līderiem un organizāciju pārstāvjiem.

Jauniešu mēnesis sāksies 1. septembrī ar tradicionālo pasākumu „Zem viena jumta”, kas risināsies Vērmanes dārzā un solās būt svētki visiem - gan skolēniem un studentiem, gan viņu vecākiem. Par godu 10 gadu jubilejai, tas ir iecerēts ar daudziem jaukiem pārsteigumiem.


7. septembrī ikviens aktīvs jaunietis gaidīts pie tirdzniecības centra „Origo” uz pilsētas orientēšanās spēli „GPS koordinātu mednieki”, kurā paredzēti gan radoši, gan uz komunikāciju tehnoloģijām vērsti uzdevumi. Šajā pašā dienā bērni, skolēni un viņu vecāki aicināti uz Vērmanes dārzu, kurā notiks tradicionālais pasākums „Nāc un piedalies”. Pasākuma laikā būs iespēja vienkopus redzēt un iepazīt visus Rīgas bērnu un jauniešu centrus, kā arī mūzikas, mākslas un sporta skolas, kas piedāvā ārpusstundu nodarbības un plašu interešu izglītības klāstu.


14. septembrī Rīgas jauniešu organizācijas tiks gaidītas Mangaļsalā, lai savstarpēji iepazītos un piedalītos atraktīvā pasākumā „Piedzīvojums Mangaļsalā”. Pasākums tiek rīkots, lai sekmētu jauniešu sociālo, radošo spēju attīstību, kā arī organizāciju savstarpējo sadarbību.


Ikviens savu sapņu vai ideju īstenošanā ieinteresēts jaunietis ir laipni aicināts uz Rīgas jaunatnes organizāciju atvērto durvju dienu 19. septembrī Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris”, lai uzzinātu par iespējām iesaistīties jaunatnes organizāciju darbībā un satiktu domubiedrus kopējo iniciatīvu īstenošanai Latvijā un Eiropā.


21. septembrī pie tirdzniecības centra „Origo” un Latvijas Dzelzceļa telpās notiks pasākums „Draudzības ekspresis „Rīga””, kuru rīko, lai veicinātu dialogu, īpaši uzsverot jauniešu līdzdalību solidaritātes, iekļaušanas un sadarbības veidošanā starp dažādām kultūrām un paaudzēm.


26. septembrī Rātsnamā notiks ikgadēja Rīgas skolēnu pašpārvalžu līderu un Rīgas Skolēnu domes (RSD) biedru kopsapulce, kuras laikā tiks apspriests RSD darbības plāns, kā arī svarīgākās un aktuālākās Rīgas skolēnu problēmas, uzklausīti ieteikumi un priekšlikumi no pašpārvalžu pārstāvjiem.


27. septembrī Daugavas stadionā „Olimpiskās dienas 2013” ietvaros uz kopīgu rīta rosmi pulcēsies skolēni no 70 Rīgas skolām.


Jauniešu mēnesis noslēgsies Latvijas 1. rokkafejnīcā Reiterna namā 30. septembrī ar pasākumu „Es - daļa Rīgas”. Tajā pateiksies visām Rīgas Jauniešu mēneša rīkošanā iesaistītajām jaunatnes organizācijām, brīvprātīgajiem un sadarbības partneriem.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas