Operas Madama Butterfly pirmizrāde kinoteātrī Splendid PalaceAlvja Hermaņa režisētās operas Madama Butterfly pirmizrāde būs skatāma arī Rīgā. 7. decembrī kinoteātrī Splendid Palace būs unikāla iespēja baudīt Džakomo Pučīni operas tiešraidi no La Scala teātra. Jauniestudējuma režisors ir Alvis Hermanis, kuram uzticēts gods ar operu Madama Butterfly atklāt La Scala jauno sezonu.

Madama Butterfly ir Alvja Hermaņa darbs La Scala teātrī. Kā ierasts viņam līdzās uzticamie Latvijas kolēģi - kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, horeogrāfe Alla Sigalova, videomāksliniece Ineta Sipunova un starptautiski spožs radošais kolektīvs.

Telefonsarunā no Milānas Alvis Hermanis apliecināja, ka La Scala sezona atklāšanas iestudējuma koncepcija tiek paturēta noslēpumā līdz pirmizrādes vakaram, tā piešķirot tam papildus intrigu. Režisors Milānas operteātrī pie Madama Butterfly intensīvi strādā kopš oktobra beigām un par savām attiecībām ar Pučīni klasisko operu teica: “Pučīni mūzikas pieskāriens ir psiholoģiski niansēts un smalks gluži kā Čehova dramaturģija. Nav cita komponista, kurš tik jūtīgi izjustu katra varoņa emocionālās vibrācijas. Jebkura dzīva radība šai pasaulē ir trausla un vārīga. Satikšanās ar apkārtējo pasauli un brutālo realitāti vienmēr beidzas traģiski. Par to arī ir šis stāsts.”
Opera Madama Butterfly pirmo reizi dienasgaismu ieraudzīja 1904. gada februārī tieši La Scala opernamā. Par operu tika dedzīgi diskutēts - tā kļuva par upuri komponista ienaidnieku uzbrukumos, vienlaicīgi kļūstot arī par lielu pārsteigumu auditorijai. Opera tolaik tika uzskatīta par kliedzoši inovatīvu, atsaucoties uz tā laika modernākajām Eiropas muzikālā teātra tendencēm. Vēlāk pārrakstīta tā piedzīvoja atkārtotu pirmizrādi Brešas Lielajā teātrī, gūstot milzu panākumus, kuri to pavadīja uz visiem laikiem, visā pasaulē.

Kinoteātra Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa ir ļoti priecīga par radušos iespēju Rīgas skatītājiem izrādīt pasaules līmeņa operas izrādi, turklāt vēl kādu – būt klāt Alvja Hermaņa viedotās izrādes pirmajā skatē vienā no presitžākajiem gada notikumiem operā. “Opera uz lielā ekrāna, iespējams, ir labākais, ko mums radījušas jaunās tehnoloģijas. Tas garantē klātbūtnes efektu un iespēju šo mākslas darbu redzēt ne tikai kopplānā, kā no piektā balkona, bet arī tuvplānā, kā no pirmās rindas zālē, un tas ir kino pienesums operas baudītājiem. Pati sajūta, ka tu operas pirmizrādi skaties kopā ar publiku Eiropas vienā no spožākajiem opernamiem La Scala, ir kaut kas satraucošs. Mēs varam tikai iztēloties to pirmizrādes drudzi, kādu pārdzīvo “Madama Butterfly” jauniestudējuma režisors Alvis Hermanis un viņa radošā grupa, un justies lepni, ka tas ar mums visiem notiek.”

Biļetes uz pirmizrādi meklējiet Splendid Palace kasē un mājaslapā splendidpalace.lv. Līdz 27. novembrim biļetes būs pieejamas par 23.00 eiro, studentiem un senioriem 20.00 eiro. Pēc 28. novembra biļešu cena būs 30.00 eiro.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas