Orķestris aicina bērnus un jauniešus uz kārtējo publisko koncertlekciju


13. decembrī plkst. 13.00 Graudu ielas koncertzālē Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos bērnu auditorijai paredzētu koncertu no cikla "Mūzikas lielvalstis". Šoreiz programmā fragmenti no bagātās Krievijas mūzikas mantojuma. Cena vien 0.50 Ls.


Atgādinām, ka šajā sezonā Liepājas Simfoniskais orķestris Liepājas pilsētas un rajona skolu jaunatnei ir sagatavojis koncertu ciklu "Mūzikas lielvalstis", iepazīstinot jaunos klausītājus ar mūzikas vēstures izcilākajiem paraugiem. Pa vienam koncertam no kopā četriem tematiski vienotiem koncertlekciju seansiem ir aicināti apmeklēt arī ar konkrētajām izglītības iestādēm nesaistīti interesenti. Atlikušie publiskie seansi paredzēti ceturtdienās plkst. 13.00 Graudu ielas koncertzālē – 13. decembrī "Krievija", 7. februārī "Francija" un 4. aprīlī "ASV".


Ar bagātīgu vizuālo materiālu un saistošu stāstījumu koncertlekcijas vadīs pieredzējušais mūzikas pedagogs, ilggadējs Liepājas Simfoniskā orķestra koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas orķestra vadītājs Dzintars Jurgelaitis. Liepājas Simfonisko orķestri diriģēs Reinis Lapa.


Koncertu forma ir atvērta un interaktīva – tās būs koncertlekcijas, stāsti par simfonisko mūziku. "Šīs koncertlekcijas ir interesantas arī jebkuram citam klausītājam – gan ar klasisko mūziku mazpazīstamam, gan tai ļoti tuvu stāvošam, tāpēc ceturtdien pie mums gaidām ne tikai bērnus, arī mammas, tētus un vecmāmiņas, jebkuru, kam tas interes," aicina Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.


Pirms koncerta apmeklējuma ir vērts ieskatīties speciāli šim koncertciklam Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā izveidotajā sadaļā – http://lso.lv/skolu-koncerti. Gan bērni, gan viņu vecāki un skolotāji var ne tikai iepazīties ar konkrētajiem skaņdarbiem, kas skanēs koncertos, bet, noskatoties nelielus videofragmentus, uzzināt, piemēram, arī to, kādās mākslas un animācijas filmās šī mūzika ir izmantota. Informācija šajā sadaļā ik pa laikam tiek papildināta ar dažādām interesantām un saistošām lietām.


Biļešu cena par cikla "Mūzikas lielvalstis" koncertiem ir simboliska – vien 0.50 LVL. Biļetes var iegādāties uz vietas īsi pirms koncerta.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas