90.jubileju svinēs Latvijas Nacionālais balets


Latvijas Nacionālā baleta 90. jubileja tiks atzīmēta visas 2012./2013. gada sezonas garumā; daudzpusīgā programma ikvienam ļaus pārliecināties par mūsu baleta unikalitāti un mūsdienīgumu. Skatītājus gaida gan svinīgais Galā koncerts 15. decembrī, gan trīs laikmetīgās dejas jauniestudējumi izcilu mūsdienu horeogrāfu vadībā.


Kā pastāstīja Latvijas Nacionālajā operā, pie skatītājiem jau nonācis teatrāli spilgtais "", ko veidojusi talantīgā krievu horeogrāfe Alla Sigalova.


2013. gada februārī Latvija pirmo reizi varēs iepazīt vienu no mūsdienu dejas klasiķa, leģendārā nīderlandieša Hansa van Mānena izcilākajiem darbiem – baleta iestudējumu "Pieci tango", savukārt aprīlī – argentīniešu mūsdienu dejas meistara Maurisio Vainrota versiju par Tenesija Viljamsa lugas "Ilgu tramvajs" varoņu attiecībām.


Bet tuvākais notikums gaidāms jau nākamsestdien, 15. decembrī, kad uz Galā koncerta skatuves tiks sveikts Latvijas Nacionālā baleta solistu zieds un visa baleta trupa, kas izdejos spilgtākās epizodes no šobrīd repertuārā iekļautajām izrādēm. Kā īpaši viesi koncertā uzstāsies Hamburgas baleta prīmas – latvietes Annas Lauderes un premjera Edvīna Revazova duets, jaunās baleta zvaigznes no Lielā Teātra – Olga Smirnova un Vladislavs Lantratovs, kā arī neparastais baletdejotājs Sergejs Poluņins no Staņislavska muzikālā teātra.


Jāatgādina, ka Latvijas Nacionālā baleta oficiālā dzimšanas diena ir 1922. gada 1. decembris, kad pirmizrādi piedzīvojusi pirmā pilnmetrāžas baleta izrāde – pēc Mariusa Petipā 1885. gada Pēterpils izrādes parauga iestudētā P. L. Herteļa "Veltīgā uzmanība".

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas