Orķestris “Rīga” gatavojas Valentīndienai


Koncerts "La Dolce Vita" notiks svētdien, 10. februārī Lielajā Ģildē. Tuvojoties Valentīndienai, klausītājiem tiek piedāvāta Nino Rotas kinomūzika, dziesmas no A. Bočelli un L. Pavaroti repertuāra un neapolitāņu dziesmas. Solisti Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš.


Belcanto zemē Itālijā, līdzās klasiskai operas mākslai, lielā cieņā ir labskanīgas melodijas, kuras sacerējuši komponisti dažādos gadsimtos. Vissenākā neapolitāņu dziesma, kas skanēs koncertā "La Dolce Vita", ir sacerēta 1835. gadā – Teodoro Kotrau "Santa Lucia". Tai līdzās di Kapuā "O sole mio" (1898), Gastaldones "Musica proibita" (1881) un virkne citu populāru neapolitāņu dziesmu, kuras dziedās Ilona Bagele un Andris Ludvigs.


Koncerta otrajā daļā skanēs mūsdienām tuvāku laiku mūzika no Andrea Bočelli repertuāra, sākot ar Biksio "Mamma" (1941), ko dziedās Ingus Pētersons. Tai sekos dziesmas un dueti "Caruso" (1986), "Vivo per lei" (1995), "The Prayer" (1999) un "Because We Believe" (2006). Koncerta noslēgumā visi trīs solisti atskaņos Sartori "Con te partiro" (1995), kas pazīstama ar nosaukumu "Time To Say Goodbye".


Programmu vienos Nino Rotas skaņdarbi – svīta no mūzikas kinofilmai "La Strada", melodijas no filmām "Klauni", "Amarkords" un "Romeo un Džuljeta".


Ikgadējais Pavasara festivāls "Windstream" sāksies 20. martā ar koncertu "Kokteilis Windstream gaumē". Uzstāsies Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" diriģenta Raita Ašmaņa vadībā un solisti. Nākamie festivāla koncerti notiks 24. martā Rīgas Domā, 29. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, 1. aprīlī Mazajā Ģildē. Ikvienam rīdziniekam, kas mīl pavasari, domāts pasākums Līvu laukumā "Lielā diena lai skan!" 1. aprīlī plkst. 15.00.


Pavasara festivāla "Windstream" noslēguma koncerts notiks 6. aprīlī Lielajā Ģildē ar virkni pirmatskaņojumu Latvijā: Serža Lancena Koncerts arfai un orķestrim, kurā soliste būs starptautisko konkursu laureāte Anaela Turē (arfa, Francija), Makalistera skaņdarbs divām klarnetēm ar orķestri "Freebirds", Johana de Meija un Maikla Dogertija oriģinālmūzika. Koncertu diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.


Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas