LNMM iepazīstinās ar 2012.gada izcilākajiem jaunieguvumiem


Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā no 16. janvāra līdz 17. februārim būs skatāma izstāde "Muzejs izvēlas. LNMM jaunieguvumi 2012", kurā eksponēti septiņdesmit no 2012.gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumam iepirktajiem mākslas darbiem, vēsta muzeja pārstāvji.


Pēdējās divās desmitgadēs jaunieguvumu lielāko daļu veidoja dāvinājumi un arī novēlējumi, jo muzeja finansiālās iespējas mākslas darbu iegādē bija visai ierobežotas. Ekonomiskā un finanšu krīze ļoti sāpīgi atsaucās uz muzeja darbību kopumā. 2009. gads bija pēdējais, kad darbojās Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Nacionālas nozīmes projekti akreditētajos muzejos", kuras projektu konkursos LNMM aktīvi piedalījās, jo tikai pirkumi ļauj muzejam īstenot mērķtiecīgu komplektēšanas politiku un pašam izvēlēties, ko iekļaut krājumā.


Izsakot pateicību visiem, kas ar saviem dāvinājumiem atbalstījuši muzeja krājuma papildināšanu, šajā izstādē muzejs akcentē tieši pirkumu sadaļu. 2012.gada beigās, pateicoties valsts budžeta grozījumos piešķirtajam mērķa finansējumam mūsdienu mākslas iegādei Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma papildināšanai, muzejam radās iespēja iegūt savā īpašumā lielāku skaitu nozīmīgu mākslas darbu. Tika papildinātas gan glezniecības, tēlniecības, grafikas un foto, gan arī dekoratīvās mākslas un dizaina kolekcijas.


Muzeja mērķis, rīkojot šādu izstādi, ir parādīt sabiedrībai, kā ir materializējusies valsts budžeta grozījumos piešķirtā nauda, vienlaicīgi akcentējot nepieciešamību pēc regulāra un sistemātiska valsts finansējuma mākslas darbu iegādei, kas būtu paredzēts muzeja budžetā.


Jaunieguvumu izstādē redzamie darbi daļēji atspoguļo pēdējo gadu norises mūsu laikmetīgajā mākslā, bet līdztekus aktualitātēm ir iegādāti arī darbi no Latvijas mākslas ainai nozīmīgiem autoriem, kuri līdz šim muzejā nebija pietiekami pārstāvēti.


Svarīgi, ka skatītāji tiek iepazīstināti ar neatņemamu, bet mazāk pamanāmu muzeja darba jomu – kolekcijas veidošanas procesu, ar stāstu, kā šodienas aktualitātes nonāk muzeja krājumos, kļūst par laikmeta liecībām un soli pa solim raksta jaunas lappuses Latvijas mākslas vēsturē, uzsver muzeja pārstāvji.


Izstādē skatītāji varēs iepazīties ar sekojošu mākslinieku un dizaineru darbiem: "An&Angel" (Artis Nīmanis), Ēriks Apaļais, Ilze Avotiņa, Jānis Avotiņš, Barbara Ābele, Kristians Brekte, Valdis Brože, Vija Celmiņa, Ivars Drulle, Anna Fanigina, Miķelis Fišers, Edgars Jēriņš, Ieva Jurjāne, Ernests Kļaviņš, Ginters Krumholcs, Verners Lazdāns, Anda Lāce, "Mareunrol's" (Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa-Pēterkopa), Dainis Pundurs, Juta Rindina, Rīgas Krēslu Fabrika (Aldis Circenis), Baiba Rītere, Inta Ruka, Pēteris Sidars, Guntars Sietiņš, Ingūna Skuja un Melisa Bradena, Māris Šustiņš, Juris Utāns, Andris Vēzis, Dzintra Vilks, Edīte Vīgnere un "ZoFa" (Elīna Dobele).


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas