“Palladium Rīga” notiks grupas “Pērkons” 30 gadu jubilejas koncerts

1.maijā koncertzālē Palladium Rīga notiks Latviešu leģendārās grupas "Pērkons" 30. gadu jubilejas tūres nozīmīgākais koncerts.


Grupa "Pērkons" ir viena no Latvijas populārākajām un skandalozākajām grupām. Tā izveidojās 80to gadu sākumā un tās darbība divas reizes ir tikusi aizliegta. Populārākās grupas dziesmas ir "Slidotava", "Pie baltas lapas", "Gandrīz tautasdziesma", "Mana dienišķā dziesma", "Labu vakar", "Balāde par gulbi" un "Mēs pārtiekam viens no otra", kas uzvarēja 1989. gada Mikrofona aptaujā. Visu grupas dziesmu autors ir pazīstamais mūziķis un komponists Juris Kulakovs.


1981. gadā grupu "Pērkons" izveidoja Juris Kulakovs, pieaicinot dažus grupas "Menuets" biedrus. Grupa ļoti strauji kļuva populāra un jau pavisam drīz, par spīti darbības aizliegumam, izdeva savus pirmos divus albumus. Grupa "Pērkons" daudziem palikusi atmiņā arī ar tās slaveno koncertu Ogres estrādē, kad pēc koncerta grupas fani izdemolēja vilciena vagonus. Drīz pēc šī koncerta, grupas nesen atjaunotā darbība atkal tika aizliegta. Grupas darbība pavisam tika atjaunota tikai 1987. gadā, kad "Pērkons" kļūst par "Liepājas dzintars 87" laureātiem.


Kopš 2011. gada grupa "Pērkons" svin savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Grupas jubilejas tūre noslēgsies ar vērienīgu koncertu jaunajā koncertzālē Palladium Rīga. Koncerta programmā iekļautas grupas populārākās dziesmas, kā arī dažādi pārsteigumi. Palladium koncertā "Pērkons" uzstāsies savā pašreizējā sastāvā - Juris Kulakovs, Ieva Akurātere, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševičs un Ikars Ruņģis.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas