Notiks Maestro Jāņa Dūmiņa 90. jubilejai veltīts piemiņas koncerts

Piektdien, 30. martā, VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) notiks virsdiriģenta Jāņa Dūmiņa 90. jubilejai veltīts piemiņas koncerts, kurā uzstāsies septiņi kori kopā ar solistiem Ievu Paršu un Ingu Pētersonu, kā arī pianistu Aldi Liepiņu. Koncerta sākums plkst. 19.00, to vadīs muzikoloģe Ilma Grauzdiņa.


Koncertā dziedās J. Dūmiņa kādreiz vadītais Rīgas Stradiņu universitātes jauktais koris „Rīga”, VEF Kultūras pils jauktais koris „Senrīga”, kā arī Kuldīgas mūzikas skolas bērnu koris „Cantus”, kamerkoris „Daugaviņa”, Siguldas jauktais koris „Spārni” un Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „Gaudeamus”. Dziedās arī Talsu 2. vidusskolas jauniešu koris, jo diriģents J. Dūmiņš savulaik bijis Talsu rajona virsdiriģents. Koncertā skanēs latviešu komponistu koru mūzika un tautasdziesmu apdares. Tāpat klausītājiem būs iespēja dzirdēt J.Dūmiņa atmiņu un pārdomu stāstījumu, kas saglabāts Rūtas Paulas veidotajos audio ierakstos un Maijas Amoliņas video materiālu krājumos.


J. Dūmiņš kopš 1955. gada ir bijis Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents un kopš 1967. gada arī Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī ilggadējs pedagogs Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.


Ikviens koru mūzikas cienītājs, kā arī virsdiriģenta, profesora Jāņa Dūmiņa personības un talanta pielūdzējs aicināts uz koncertu, lai kopā atcerētos un pieminētu dižā meistara radošo un spilgto mūžu. Koncerta veidojusi diriģente Aira Birziņa. Ieejas maksa ir divi lati.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas