Par pelnošāko hiphopa mākslinieku atzīts Dr. DreŅemot vērā ierakstu pārdošanas apjomus, reklāmas līgumus, uzņēmējdarbību un koncertturnejas ieņēmumus, šogad par pelnošāko hip hop mūziķi atzīts Dr. Dre, liecina biznesa žurnāla "Forbes" rīcībā esošie dati.

Dr. Dre gada griezumā nopelnījis 620 miljonus ASV dolāru, galvenokārt, pateicoties biznesa sadarbībai ar tehnoloģiju gigantu "Apple". Mākslinieks uzņēmumam par ievērojamu summu pārdevis savu mūzikas straumēšanas servisu un programmatūru Beats Electronics.

Dalītu otro un trešo vietu ieņēmuši mūzikas producenti un veiksmīgi uzņēmēji Jay - Z un Diddy, kopumā nopelnot 60 miljonus ASV dolāru.

Ceturtā vietā ar nopelnītiem 33 miljoniem ierindojies kanādiešu reperis un aktieris Dreiks. Reperim pagājušais gads izrādījies īpaši veiksmīgs, viņa albums  «Nothing Was the Same» pārdots 4 miljonos eksemplāru.

Ar 33 miljoniem piektā vietā ierindojušies godalgotās "Grammy" balvas laureāti - hiphopa duets Maklemors un Raiens Lūiss.

Sesto vietu ieņēmis skandalozais reperis Kanje Vests, gada griezumā nopelnot 30 miljonus, aiz sevis atstājot hiphopa izdevniecības «The Cash Money» līdzīpašnieku Birdman ar 24 miljoniem, Lil Wayne ar 23 miljoniem un superhītu karali Farelu Viljamsu ar 22 miljoniem.

Top desmit noslēdz reperis Eminems ar ieņēmumiem 18 miljonu ASV dolāru apmērā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas