Pasaulē prestižākais vokālistu konkurss Operalia oktobrī notiks Latvijas Nacionālajā operāLatvijas Nacionālajā operā no 24. līdz 30. oktobrim notiks pasaulē prestižākais vokālistu konkurss Operalia, kura dibinātājs un vadītājs ir izcilais operdziedātājs un diriģents Plasido Domingo. Šis izcilais notikums Latvijā norisināsies pirmo reizi.

“Zvanu ar piedāvājumu no rīkotājiem par iespēju rīkot prestižo vokālistu konkursu mūsu Operā, saņēmu decembrī, īsu brīdi pirms kopā ar tenoriem kāpt uz skatuves vienā no retajām reizēm aizvadītajā gadā. Uzreiz vērsos pie Egila Siliņa, sakot, ka mums tas jāpaveic. Šis būs nozīmīgs starptautiska mēroga notikums – ceru, ka tas kļūs arī par lielisku pieredzi mūsu jaunajiem māksliniekiem, gan startējot konkursā, gan vērojot tā norisi mūsmājās. Esmu gandarīts, ka šogad no vairākām iespējamajām konkursa norises vietām Operalia rīkotāji ir izvēlējušies tieši Rīgu,” stāsta kultūras ministrs Nauris Puntulis.

“Uzlecošās operzvaigznes no visas pasaules jau šajā oktobrī tiksies Latvijas Nacionālajā operā, lai sacenstos par uzvaru pasaulē nozīmīgākajā operas vokālistu konkursā. Konkursa finālā dalībnieki uzstāsies Latvijas Nacionālās operas orķestra pavadījumā ar Plasido Domingo pie diriģenta pults,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

Konkursu Operalia 1993. gadā dibināja Plasido Domingo, lai atklātu daudzsološākos jaunos operdziedātājus un veicinātu viņu karjeru. Operalia mērķis ir piesaistīt visu balss tipu jaunos dziedātājus vecumā no 18 līdz 32 gadiem no visas pasaules. Viņiem tiek sniegta iespēja uzstāties pasaulē prestižākajā konkursā, kura žūrijas sastāvā ir pasaules nozīmīgāko operu vadītāji un dziedātāju atlases menedžeri. Daudziem konkurss kalpo kā būtisks solis karjeras attīstībā, jo kvalitatīvam konkursa priekšnesumam var sekot darba piedāvājumi žūrijas locekļu pārstāvētajos operteātros.

Ik gadu konkurss saņem simtiem pieteikumu, atlases komisija no iesniegtajiem video izvēlas 30 līdz 40 ceturtdaļfināla dalībniekus. Starptautiska žūrija, ko vada Plasido Domingo, klātienē izvēlas divdesmit dalībniekus pusfinālam. Ceturdaļfinālā un pusfinālā konkursanti uzstājas ar klavieru pavadījumu, savukārt Operalia finālā, kas norisinās Galā koncerta formātā, dalībnieki dzied orķestra pavadījumā.

Jau 24. un 25. februārī Operalia rīkotāji ieradīsies Rīgā, lai vienotos par detalizētu konkursa norises plānu.

Konkursam Operalia 2022 jaunie dziedātāji var pieteikties līdz 5. maijam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas