Pasaules koru olimpiādes 2014 galvenie mākslinieki būs “The Real Group” un “The King’s Singers”


Vakar preses konferencē Latvijas Universitātes Lielajā aulā Pasaules koru olimpiādes 2014 organizatori paziņoja galvenos māksliniekus. Nākamās vasaras lielāko Rīga 2014 pasākumu Pasaules kora olimpiādi pagodinās divas pasaulē slavenas grupas “The Real Group” no Zviedrijas un “The King’s Singers” no Lielbritānijas.


Par olimpiādes īpašo viesi piekritis būt Mortens Lauridsens (Morten Lauridsen). Pasākuma laikā notiks pasaules slavenā komponista skaņdarba "Lux Eterna" pirmatskaņojums zēnu koru izpildījumā.


“The Real Group” ir vokālā grupa no Zviedrijas. Grupas dalībnieki izpilda pašu komponētu un aranžētu mūziku dažādos žanros- pops, džezs, klasiskā un tautas mūzika, roks, R&B, u.c. Kopš grupas dibināšanas 1984. gadā ir uzstājusies vairāk kā 2000 koncertos, piedalījusies neskaitāmos mūzikas ierakstos, kļuvusi par vienu no vokālās mūzikas pasaules virzītājspēku. Vairākas reizes viesojusies arī Latvijā, iemantojot publikas simpātijas.


“The King’s Singers” ir vokālā grupa no Lielbritānijas, kas dibināta 1968. gadā un tās sastāvā ir seši dalībnieki. Savas darbības laikā grupa ir veikusi vairāk kā 150 mūzikas ierakstus, piedalījusies neskaitāmos televīzijas šovos un arī saņēmusi divas Grammy balvas – 2009. gadā par albumu “Simple gifts” un 2012. gadā - “Light and Gold”.


"The King’s Singers" katru gadu sniedz vairāk kā 125 koncertus.


Izcilais komponists Mortens Lauridsens (dzim. 1943) ir piecas reizes nominēts Grammy balvai. Viņa komponētie kormūzikas skaņdarbi ir izdoti vairāk kā 200 ierakstos un saņēmuši dažādus apbalvojumus. 2007. gadā Amerikas prezidents svinīgā ceremonijā M. Lauridsenu apbalvoja ar Nacionālo mākslas medaļu par ieguldījumu koru mūzikas attīstībā, tādējādi iemantojot Amerikas koru mūzikas maestro titulu.


Preses konferencē tika izziņota arī Latvijas koru pieteikšanās Pasaules koru olimpiādei. Kopumā pasaules koru olimpiādē piedalīsies 20 000 dalībnieku no vairāk kā 70 pasaules valstīm. Latvijas koriem būs iespēja piedalīties kādā no 29 koru konkursu kategorijām, piedalīties lielkoncertos, meistarklasēs un semināros. Vairāk informācija www.interkultur.com un www.singriga.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas