Pasaules pirmā interaktīvā filma „Kinoautomat”


Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS piedāvā pasaulē pirmās interaktīvās filmas „Kinoautomat” ekskluzīvus seansus- šovus 28. un 29. maijā Kino Citadele! 29. maijā sekos interaktīvā kino eksperta Kristofera Heilsa lekcija par interaktīvo kino.


Kaila sieviete, daudzdzīvokļu nams liesmās, pakaļdzīšanās, un tu esi tas, no kā atkarīgs, kas notiks tālāk! Filmas darbība apstājas deviņas reizes, liekot auditorijai izvēlēties starp diviem iespējamiem turpinājumiem, skatītāju balsojumam seko aina, par kuru balsojis vairākums.


KINOAUTOMAT (KINOAUTOMĀTS, rež. Radúz Činčera, 1967, Čehoslovākija)  ir pasaulē pirmā interaktīvā filma: melnā komēdija. Tā radīta Expo 67 izstādei Monreālā, kur izraisījusi absolūtu publikas sajūsmu, kamēr aiz dzelzs priekškara snaudošajā Čehoslovākijā tā pasludināta par „ideoloģiski nepieņemamu”. Vien pēc četrdesmit gadiem filma no arhīvu plauktiem atkal nonākusi uz kino ekrāniem, nu jau piemērota mūsdienu digitālajām tehnoloģijām, taču saglabājot izrādīšanas veidu – ar īpašām pultīm un dzīva cilvēka vadītu performanci skatītāji balso par filmas turpinājumu, nosakot varoņu likteņus. Tiesa, lai vai pa kādiem ceļiem viņi tiek sūtīti, rezultāts ir viens – māja nodeg...


Filma kopš pirmizrādes demonstrēta vien dažas reizes, vienmēr kā ekskluzīvs notikums.


KINOAUTOMĀTS Rīgā tiks izrādīta tikai divos seansos Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS ietvaros: 28. un 29. maijā 19.00 k/t Kino Citadele.


29. maijā 17:00 Kino Citadele notiks interaktīvā kino eksperta, Londonas SMARTlab pētnieka, Latvijā pazīstamā Kristofera Heilsa (Chritopher Hales) lekcija divās daļās. Pirmajā daļā Kristofers ievadīs interaktīvā kino vēsturē, bet otrā daļa veltīta ieskatam mūsdienu tehnoloģijās, ļaujot lekcijas dalībniekiem ne tikai izprast, kā tas darbojas, bet arī pašiem piedalīties filmas tapšanā.


Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2012- Kulturāla atpūta! norisināsies no 28. maija līdz 3. jūnijam kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace un KSuns.


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas