Pasniegs Lielo mūzikas balvuOtrdien, 6. martā, ar Lielo mūzikas balvu (LMB) tiks godināti pagājušā gada izcilākie sasniegumi akadēmiskās mūzikas nozarē. Arī šogad Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas svinīgo ceremoniju, kas notiks  plkst. 19.00, skatītāji varēs vērot tiešraidē LTV1 ēterā.

Lielās Mūzikas balvas 2011 pretendentu vidū, kā ierasts, ir jau plaši pazīstami mūziķi – dziedātāja Kristīne Opolais, pianists Vestards Šimkus, vijolniece Vineta Sareika, komponisti Juris Karlsons, Arturs Maskats, labākie mūziķu kolektīvi un muzikālie iestudējumi, kā arī jauni mūziķi, kuru talants valstiskā mērogā novērtēts pirmo reizi.

Balvu piešķir septiņās kategorijās: gada debija, gada jaundarbs, gada koncerts, gada uzvedums, par izcilu sniegumu, par izcilu interpretāciju, par izcilu darbu ansamblī.

Divās nominācijās balvas laureāti jau zināmi. Par mūža ieguldījumu balvu saņems diriģents Tovijs Lifšics, bet par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē – VAK "Latvija" un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Lielās Mūzikas balvas ceremonijas vadītāji būs Dita Lūriņa un Ints Teterovskis.

Lielās Mūzikas balva ir Latvijas Valsts augstākais apbalvojums mūzikā. Balvas pasniegšanas tradīcija pastāv kopš 1993. gada, un tās idejas autors ir tā laika kultūras ministrs Raimonds Pauls.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas