Paulas Pelšes izstāde “Divdabīgs” skatāma LLMC Ofisa galerijā21. oktobrī plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta mākslinieces Paulas Pelšes grafikas darbu izstāde “Divdabīgs”. Darbu sērijā māksliniece pievēršas divdabīguma koncepcijai, apvienojot cilvēka un dabas tēlus, kā arī savienojot dažādas grafikas un foto tehnikas ar netradicionāliem materiāliem. Darbos tiek aplūkotas dzīvības formas saistībā ar kādu konkrētu telpu, kā arī domāšana kā sava veida dzīvības forma, piešķirot tai fizikālas īpašības. Izstāde būs aplūkojama līdz 13. novembrim.

Darbu sēriju “Divdabīgs” veido ķermeņa fragmentu fotofiksācijas ar dažādu vietu apmatojumu un ādas struktūru. Paule Pelše ķermeņa apmatojumu attēlo kā augus, kas saglabā saikni ar cilvēku. Darbu radīšanā tiek izmantoti fotofiksācijas un fotomontāžas paņēmieni, uz kuru bāzes tiek veidots zīmējums. Fotoattēli veidoti kā pasaules fragmenti un īstenības miniatūras, cenšoties panākt telpiskuma, dabiskuma un dzīvīguma iespaidu.

Paule Pelše par darbu sēriju: “Darbus vieno ideja par cilvēka un dabas saplūšanu un mijiedarbību. Kā divas sistēmas saplūst, ietekmē viena otru. Viena sistēmas daļa kļūst par otras sistēmas daļu. Tā ir ilūzija par eksistējošu un pastāvošu reālu vietu, vidi, ainavu, kur šī saplūšana ir iespējama. Cilvēks kā daba, daba kā cilvēks.”

Paula Pelše (1988) studē grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdz šim piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde “Divdabīgs” bez maksas aplūkojama LLMC Ofisa galerijā, Alberta ielā 13 (7. stāvs), darba dienās plkst. 12-18.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas