Pavasara ieskandināšana ar Aspazijas un Raiņa vārdiemDienā, kad mijas gadalaiki, ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis tiek aicināts baudīt skanīgu kora mūzikas koncertu “Aspazija Rainis 150”, kas notiks 20. martā plkst. 19.00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā.

Šis gads latviešiem ir zīmīgs – Raiņa un Aspazijas gads. Visa 2015. gada garumā mēs svinam abu ievērojamo literātu 150 gadu jubilejas, atceroties un cits citam atgādinot, cik lielu ieguldījumu šie cilvēki devuši mūsu tautas kultūrā.

Arī kora mūzika ir viena no jomām, kurā jūtams Aspazijas un Raiņa pieskāriens. To apstiprināt un izbaudīt varēs 20. marta koncertā LU Lielajā aulā. Programmā iekļautas Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa kora dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem. Klausītājiem būs iespēja baudīt visdažādākā žanra skaņdarbus – gan tādus, kas kļuvuši par mūsdienu latviešu kora mūzikas klasiku, gan visiem zināmas un dziļi sirdī noglabātas bērnu dziesmas.

Koru izpildījumā skanēs tādas dziesmas kā “Karaļmeita”, “Sapņu tālumā”, “Vasaras vakars”, “Mākonīts un mākonīte”, “Pasaciņa”, “Circenīša Ziemassvētki”, “Saule, Pērkons, Daugava” un daudzas citas tautā iemīļotas melodijas.

Koncerta dalībnieki: Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris “Aura” (mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, kormeistare Ilva Krauze, vokālais pedagogs Inga Lisovska), Vecumnieku bērnu un jauniešu koris “Via Stella” (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa, koncertmeistare Līga Eglīte) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sieviešu kamerkoris (mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols).

Koncertmeistars Anatolijs Livča, basģitārists Dāvis Engers, bundzinieks Rolands Klušs.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas