Pavasari gaidot skatāma izstāde „Dārza noslēpumi”Šogad, līdz pat Lieldienām Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē skatāma mākslinieces Ingas Onževas gleznu izstāde „Dārza noslēpumi”.

Māksliniece Inga Onževa dzimusi Rīgā, taču savas studiju gaitas izvēlējusies uzsākt Rēzeknē, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā. Laika gaitā ar skolu saikne netika zaudēta un šobrīd Inga Onževa ir Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas glezniecības un kompozīcijas skolotāja.

Gleznu izstādes darbu tēma dārzs ir cieši saistīta ar mākslinieces vaļasprieku – dārzu un parku, ko jau daudzus gadus tā kopā ar ģimeni veido savās lauku mājās.

Visi izstādē skatāmie darbi ir tapuši šajā vai pagājušā gadā. Darbi pēc savas būtības ir aktuāli, vitāli un tajos jūtama jaunība un dzīves spars.

Ingas Onževas darbi top īpašā manierē un stilā, meklējot tehnikas atbilstību idejai, māksliniece ir atteikusies no gleznošanas ar otu, tās vietā tiek izmantota špaktele un krāsu rullītis. Tāpēc mākslas darbos attēlotie dabas tēli ir monumentāli un abstrahēti, tīriem, gludiem krāsu laukumiem mijoties ar bieziem krāsas triepieniem. Darbos tiek izmantoti arī krāsu šļakstinājumi, kas piešķir gleznām savdabīgu dinamismu.

Visiem interesentiem izstāde skatāma no šī gada 6. marta līdz 4. aprīlim, Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas