“PeR” dodas uz Eirovīziju, lai uzvarētu


Ja viss noritējis pēc plāna, tad šobrīd mūsu Eirovīzijas delegācija jau ir Zviedrijā – otrdien ap pusseptiņiem no rīta grupa „PeR”un viņu pavadošā komanda uzsāka ceļu uz Malmi, kur nākamnedēļ risināsies daudz apspriestā konkursa fināls.


Pirms brīvdienām Latvijas Televīzijas (LTV) pārstāvji un Zviedrijas oficiālie pārstāvji aicināja uz tikšanos ar grupu „PeR” zviedru vēstniecības dārzā, kur neformālā atmosfērā varēja, Eirovīzijas projekta producentes Zitas Kaminskas vārdiem runājot, „pasmaržot un pagaršot mazu gabaliņu no Zviedrijas”, kā arī saņemt jaunāko informāciju par Latvijas delegācijas došanos uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu. Kā zināms, tas notiks Malmē, pirmie pusfināli risināsies 14. un 16. maijā, bet fināls – 18. maijā. Šos koncertus varēs vērot LTV1 tiešraidē.


Eirovīzijā šogad kopumā piedalās 39 valstis. Latvija ar „PeR” dziedāto „Here We Go” piedalīsies otrajā pusfinālā 16. maijā, un ar izlozi viņiem ir smagi nepaveicies – mūsējie uzstāsies ar šādam konkursam neizdevīgo pirmo kārtas numuru. „Nu jā, ir šķebīgi – to pilnīgi godīgi varu pateikt. Savā ziņā tas ir draņķīgs numurs,” sarunā ar šo rindu autoru atzina grupas līderis Ralfs Eilands. „Taču mēs uz to skatāmies no otras puses – jāizdara viss tā, lai neviens pēc mums vairs nespētu pat uzkāpt uz skatuves. Būs daudz balāžu, bet mūsu trumpis ir ātrā dziesma. Ja iedosim to spēcīgo bliezienu un skatītājs gaidīs vēl kaut ko līdzīgu, bet te – balāde, tad vēl viena, tad trešā utt., tad būsim uzvarētāji. Un pat tas, ka esam pusfinālā, kurā lielākā daļa valstu pat kartē nemācēs atrast, kur ir Latvija, netraucēs viņiem balsot par mums.”


Jāpiebilst, ka ar dūšu un apņēmību mūsējiem pirms došanās uz Zviedriju viss bija kārtībā. Piemēram, uz LTV valdes locekļa programmas attīstības jautājumos Sergeja Ņesterova teikto „es ceru, ka šogad Malmē „PeR”puiši piecels kājās Eiropu”, atskanēja Ralfa drošs „piecels, piecels!” solījums. „Ceru, ka nākamgad šāds pasākums notiks Latvijas vēstniecībā Zviedrijā: mūsu mērķis nav tikt ārā no pusfināla, mērķis ir uzvarēt!” viņš turpināja. Skan lecīgi? Nebūt ne – kāpēc gan neizvirzīt sev visaugstākos mērķus?!


Protams, puišiem ir uztraukums, taču viņi to domā likt lietā. „Renārs Kaupers reiz teicis – ja tu esi mūziķis un tev nav uztraukuma, tad tev ir jāmaina profesija! Es tam piekrītu, jo kas tad ir mūzika – tās ir emocijas! Un skaidrs, ka pirms [kāpšanas uz] skatuves būs uztraukums un arī tagad tāds ir – mēs esam ļoti pozitīvi uzvilkušies, gribas ātrāk braukt uz Malmi! Tagad ir vienkārši viss šis uztraukums un pārējās emocijas jāsavāc vienā lielā bumbā un jāatdod skatītājiem kā milzīga enerģijas deva,” teica Ralfs, savukārt viņa kolēģis Edmunds Rasmanis piebalsoja: „Interesanti, ka cilvēki bieži vien uztraukumu noformulē tā – ja es par kaut ko uztraucos, tad man ir bail no tā. Taču mums tas uztraukums ir tāds, ka tieši otrādi – gribam pēc iespējas ātrāk būt uz skatuves un izbaudīt mums atvēlētās trīs minūtes!» Uz apskatnieka precizējošo jautājumu, vai „PeR”Eirovīzijā grasās uz skatuves pavadīt tikai trīs minūtes, tātad „Here We Go”izpildīt tikai pusfinālā, abi momentā attapās: „Sešas! Nē, deviņas! Deviņas minūtes pavadīsim uz skatuves, un tas būs tā vērts!” Nopietns pieteikums: lai Malmē uz skatuves uzturētos deviņas minūtes, nāksies ne tikai tikt finālā, bet tajā arī uzvarēt, jo tikai Eirovīzijas vinnētāji var savu dziesmu izpildīt trīs reizes.


Jau rīt „PeR”puišiem Malmē paredzēti pirmie mēģinājumi, bet pēc tam Eirovīzijas programma uzņems straujus apgriezienus. Zināms, ka „PeR”uzstāsies arī Igaunijas un Armēnijas prezentācijas pasākumos, bet tie būs visai interesanti: pie igauņiem „Here We Go”izpildīt piepalīdzēs arī šīs valsts populārie mūziķi Ots Leplands un Tanels Padars, savukārt armēņi (un prezentācijas koncertā tātad arī mūsējie) noteikti piesaistīs uzmanību ar to, ka viņu dziesmu komponējis leģendārais „Black Sabbath”ģitārists Tonijs Aiommi!


Avots: Sandris Vanzovičs / nra.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas