Pianisma zvaigžņu festivālā gaidāms iespaidīgs džeza koncertsTrešdien, 14. martā, plkst. 19.00 Liepājas teātrī notiks vienīgais XX Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla džeza koncerts "Jazz International". Festivāla rīkotāji ir parūpējušies, lai jubilejas gadā džeza koncerta programma būtu īpaši bagātīga.

"Festivāla jubilejā arī džeza koncertu gribējām izveidot kā unikālu notikumu, tāpēc esam plānojuši to kā šovu ar pieaugošu intensitāti," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis "Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim apvienību "Xylem Trio" ar kritiķu augstu vērtēto koncertprogrammu "In The Mood of Giya Kancheli", savukārt otrajā daļā tas būs mūsu orķestris un publikas pieprasītais dāņu džezmenis Nikolajs Bensons, kas, pieaicinot īpašus viesus, atskaņos mūžīgi dzīvo džeza klasiku."

Nikolajs Bensons Latvijas publikai līdz šim ir pazīstams kā džeza pianists. Šajā koncertā viņš iejutīsies reizē divos tēlos – viņš būs gan pianists, gan diriģents. Koncerta īpašie viesi ir dziedātāja Amber, sitaminstrumentu virtuozs Artis Orubs, kurš savulaik muzicējis gan ar Denisu Paškēviču, gan leģendārās blūza grupas "Driving South" sastāvā kopā ar Edgaru Rubeni, gan Rīgas kamermūziķiem, Normundu Šnē un daudziem citvalstu izciliem džezmeņiem turnejās Eiropā. Artis Orubs savu radošo dzīvi pavada gan Amsterdamā, kur savulaik absolvējis Amsterdamas konservatorijas džeza nodaļu, gan Rīgā, būdams pasniedzējs Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā.

No ASV speciāli uz šo koncertu ieradīsies Ņujorkā dzīvojošais grieķu kontrabasists Petros Klampanis, kurš absolvējis Amsterdamas konservatoriju un ieguvis maģistra grādu Ārona Koplenda Mūzikas augstskolas džeza nodaļā Ņujorkā. Petros Klampanis ir plaši koncertējis Eiropā, piedalījies nozīmīgākajos Eiropas džeza festivālos, saņēmis apbalvojumus svarīgākajos mūzikas konkursos. Pašlaik Petros regulāri koncertē kopā ar Ņujorkas labākajiem džezmeņiem – Polu Bollenbaku, Grethenu Parlato, Antonio Hārtu, Mihaelu Mosmanu, Giladu Hekselmanu, Kristos Rafalides, Deividu Berkmanu un Fabio Morgera, ar dažiem no tiem kopīgi ierakstot arī studijas albumu.

Ansamblis "Xylem Trio" apvieno trīs starptautiski atpazīstamus Latvijas mūziķus – pianistu Ramondu Petrauski, saksofonistu Oskaru Petrauski un sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi. Tie ir augstas klases mūziķi, kas gan atsevišķi, gan kopā ar lieliem panākumiem koncertē Latvijā un dažviet pasaulē. Šo trio Liepājā varēs dzirdēt pirmo reizi.

Festivāla programmu un mākslinieku aprakstus var atrast LSO interneta mājas lapā www.lso.lv sadaļā "festivāli".

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs. Uz koncertu Ventspilī – "Biļešu servisā".
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas