Pirmais masu plankings Latvijā

AllFriends labdarības fonds sadarbībā ar Olimpisko Skonto halli 2011.gada septembra vidū organizē pirmo masu plankingu Latvijā „White planking”, kas notiks E.Melngaiļa ielā 1a. Projekta idejas pamatā ir futbola infrastruktūras attīstība un popularizēšana Latvijā, vienlaicīgi atbalstot kampaņu „Arī Vandzenes futbols grib izaugt liels!”.

Līdz pat 9.septembrim ikviens interesents, plankotājs, labdarības vai sporta atbalstītājs tiek aicināts pieteikties „White planking” masu fotografēšanās pasākumam, nosūtot savu pieteikumu uz e-pastu info@allfriends.lv. Vienīgais priekšnosacījums, lai piedalītos, ir pilnīgi balts apģērbs – bikses un krekls, kas nepieciešams idejas par futbola laukuma izveidi no akcijas dalībnieku ķermeņiem realizēšanai. Īpaši uzsverot labdarības nozīmi, galvenais kampaņas mērķis ir mazo labdarības ideju popularizēšana, paredzot to kā ilgtermiņa ieguldījumu sabiedrībai kopumā.

Plankings ir interesanta fotografēšanās kustība, kura paspējusi iekarot fenomena statusu. Tās pamatideja ir fotografēšanās visdažādākajās vietās, guļot ar seju uz leju ar gar sāniem izstieptām rokām. „White planking” ietvaros šāda veida kustībai ir noteikts mērķis un ideja, kas šo pasaulē apspriesto nodarbi padarītu par lielisku pozitīvo piemēru. Fotografēšanu veiks vairāki profesionāli fotogrāfi un alpīnisti, kas rūpēsies par idejas augstvērtīgu vizualizāciju.

Turpinās arī Twitter labdarības kampaņas “Arī Vandzenes futbols grib izaugt liels!” norise. Kreatīvā kampaņa norisinās speciāli izveidotā profilā @futbolsvandzene, kur jebkurš labdarības, sporta vai masu plankinga atbalstītājs var minēt interesantu iemeslu, kādēļ arī mazajos Latvijas pagastos ir nepieciešams attīstīt sportu un veidot labus futbola laukumus. Šajā vietnē varēs atrast arī jaunāko informāciju par „White planking” aktualitātēm.

Ņemot vērā pasākuma specifiku, mediju pārstāvju ierašanās tiks organizēta ierobežotā skaitā, tādēļ interesentiem lūgums sazināties ar fonda pārstāvjiem, lai vienotos laicīgi par iespējamo klātbūtni pasākumā.

Ilona Upeniece, Olimpiskās Skonto halles vadītāja par „White planking”: „Futbola popularizēšana ir cieši saistīta ar bērnu un jauniešu brīvā laika organizēšanu, tādēļ šī atbalsta pasākuma mērķis ir konkrētas auditorijas uzrunāšana radošā un atraktīvā valodā, liekot akcentu uz sportisku un veselīgu sabiedrības nākotni.”

Atgādinām, ka aizvadītajā nedēļas nogalē, 14.augustā, Vandzenē AllFriends labdarības fonda rīkotajā pasākumā viesojās arī FC „Skonto” komanda, kura labdarības projekta ietvaros spēlēja draudzības spēli ar Vandzenes futbola komandu. Kā minēja FC „Skonto” ārsts Dags Čuda – labdarības atbalstīšana un futbola popularizēšana Latvijā ļauj cerēt, ka šim sporta veidam radīsies arvien vairāk piekritēju.

Plašāka informācija būs atrodama organizētāju mājas lapās: http://fonds.allfriends.lv/lv vai http://halle.lv/


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas