Pirmo reizi Muzeju nakts vēsturē varēs apmeklēt alus darītavu “Aldaris”


Aldaris kļūs par pirmo privātā sektora uzņēmumu, kas Muzeju naktī atvērs savas alus darītavas durvis visiem interesentiem. Tā būs unikāla iespēja tuvāk iepazīties arun tās tradīcijām, kā arī dzirdēt dažādus interesantus stāstus par alus darīšanas vēsturi.

Apmeklētājiem alus darītava durvis vērs 19.maijā no plkst.19:00 līdz 01:00.

Alus darītavā Aldaris viesiem arī būs iespēja aplūkot dažādus vēsturiskos kausus, senu etiķešu un 19.gs. mucu eksponātus, baudīt ekskursijas gidu pavadībā, kā arī piedalīties dažādos izklaides pasākumos un alus degustācijās.

"Daudzi nemaz nezina, ka, piemēram, Aldarī esot bijis īpašs alus meistars - burvis, kas pārbaudīja, cik labi tiek brūvēts alus. Viņš ieradās lakādas kurpēs, baltos cimdos un ar katliņu galvā. Ar cimdu pārbaudīja, cik tīri ir alus kubli. Tad radies teiciens: "Nu būs alus biezs kā cimds". Savukārt, ja viņš nolika savu katliņu blakus alus kublam, tad tika teikts, ka alum jābūt stipram kā vīra galvai. Alus darīšanas tradīcijām Latvijā, par kurām daudzi nemaz nezina, ir ļoti sena un interesanta vēsture. Šī būs lieliska iespēja visiem interesentiem par to uzzināt nedaudz vairāk, kā arī savām acīm redzēt, kur un kā šodien top latviešu tradicionālais dzēriens - alus. Zinošie gidi pastāstīs nedzirdētus stāstus par alus darīšanas vēsturi un kultūru Latvijā," norāda Aldara galvenais aldaris Valdis Čunka.

Aldaris ir viena no retajām alus darītavām, kas līdz mūsdienām saglabājusi gan savu vēsturisko vietu, gan alus darīšanas tradīcijas. Lai pilnīgāk izbaudītu šo vēsturisko noskaņu, viesiem uz Aldari būs iespēja nokļūt ar retro tramvaju.

Uz alus darītavu Aldaris 19.maijā kursēs sabiedriskais transports - 5.tramvajs, 267.mikroautobuss, Aldara retro tramvajs, kas no plkst.19:00 reizi stundā kursēs no Radio ielas līdz pieturai Aldaris. Brauciens ar retro tramvaju būs bezmaksas.

19.maijā, Muzeju nakts ietvaros, alus darītava Aldaris, kas atrodas Rīgā, Tvaika ielā 44, apmeklētājiem savas durvis vērs no plkst.19:00 līdz 01:00.

Aldaris ir dibināts 1865.gadā. Aldaris ir Carlsberg Grupas uzņēmums. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas - alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas