Režisors Edmunds Freibergs Francijā iestudējis “Tēvoci Vaņu”9. maijā, Francijā, "Comédie De l'Est" teātrī notiks Latvijas Nacionālā teātra režisora Edmunda Freiberga iestudētās Antona Čehova lugas "Tēvocis Vaņa" pirmizrāde.

„Edmunds Freibergs pateātra skatuvi pārvietojas tikpat droši un dabiski it kā viņš atrastos savā teātrī Rīgā. Runājot brīžiem franciski, brīžiem latviski, ko pārtulko viņa assistente Viktorija Kozlova. „Pamēģināsim vēlreiz, lūdzu” - viņš nosaka savā siltajā balss tembrā” – vēsta interneta portāls Les Dernieres Nouvelles d’Alsace.

Jau vairāk nekā četras nedēļas Edmunds Freibergs ir Kolmānā un Comedie de l'Est teātrī iestudē A.Čehova lugu „Tēvocis Vaņa”. Šo darbu iestudēt viņu ir uzaicinājis Comedie de l'Est teātra direktors Gijs-Pjērs Kulo (Guy- Pierre Couleau). Edmunds Freibergs tiek raksturots kā aktieris, režisors un pasniedzējs, kurš ļoti labi pārzina krievu dramaturģiju, un ir iestudējis daudzus krievu klasikas darbus, to starpā „Tēvoci Vaņu” un „Trīs māsas”.

“Neraugoties uz sabiedrības evolūciju un tehnoloģiju straujo attīstību, 21.gadsimta cilvēks savas dzīves jēgas meklējumos vēl aizvien saskaras ar vientulību. Aizvien aktuāls ir jautājums – vai es esmu mīlēts?” - spriež Edmunds Freibergs, un atzīst, ka luga „Tēvocis Vaņa” ir tikpat aktuāla kā 1897 gadā, kad šis darbs tika uzrakstīts.

Vaņas lomas atveidotājs Filips Mersjē (Philippe Mercier) sadarbību ar Edmundu Freibergu uzskata par vērtīgu pieredzi: ”Edmunds ļoti palīdz mums atklāt lugas personāžus, kas ir it kā apmaldījušies, bet meklē savu dziļo cilvēcisko būtību.Viņš mūs vada, bet vienlaikus atstāj vietu interpretācijai. Tā ir patiesa veiksme strādāt ar šo kultūras tik piepildīto cilvēku, kurš pārstāv Austrumu teātri un senās visintīmāko jūtu atklāsmes prasmju tradīcijas.”
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas