Pirmo reizi Rīgā viesojas Philips Simfoniskais orķestrisŠī gada 16. jūlijā, atzīmējot savas pastāvēšanas 85. gadadienu, Lielajā Ģildē ar vienīgo koncertu Rīgā viesosies Philips Simfoniskais orķestris diriģenta Žila van Hesena vadībā. Koncerta programmā ir iekļauti tādi meistardarbi kā Gustava Mālera Piektā simfonija, Heino Ellera simfoniskā poēma “Rītausma” un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi Vijoļkoncerts (soliste Trīna Rūbele).

Philips Simfoniskais orķestris dibināts 1930. gadā un 85 gadu laikā izaudzis par vienu no Eiropas mērogā lielākajiem orķestriem, kas var mēroties spēkiem ar labākajiem profesionālajiem orķestriem Nīderlandē. Katru gadu orķestris iestudē vismaz piecas jaunas koncertprogrammas, regulāri koncertē labākajās Nīderlandes koncertzālēs, t.sk. Amsterdamas Concertgebouw, un viesojas Eiropā, Ķīnā, Taizemē, Brazīlijā un citur. Rīgā orķestris viesojas pirmo reizi.

Diriģents Žils van Hesens guvis plašu starptautisku atzinību un apbalvojumus, strādājis ar orķestriem un operas namiem Itālijā, Francijā, Dānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Vācijā, Austrijā un citur. Nīderlandē strādājis ar Hāgas Filharmonisko orķestri un Roterdamas Filharmonisko orķestri. Ir Philips Simfoniskā orķestra diriģents kopš 1987. gada.

Vijolniece Trīna Rūbele (Igaunija) ieguvusi vairākas starptautiskas balvas Vācijā, Francijā, Itālijā, Rumānijā. Bijusi soliste Tallinas Jaunatnes simfoniskajā orķestrī, Tallinas Kamerorķestrī, ansamblī Collegium Consonante (Tallina), Polijas Filharmoniskajā kamerorķestrī u.c. Trīnas interese par laikmetīgo mūziku rezultējās Modernās mūzikas ansambļa “Neophon” izveidē 2011. gadā, un šī ansambla ietvaros veidojusies sadarbība ar tādiem mūziķiem un komponistiem kā Volfgangs Rīms (Wolfgang Rihm), Pīters Ruzička (Peter Ruzicka) un Jorgs Vidmans (Jörg Widmann). 2015. gadā Trīna kļuva par Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno koncertmeistari. Trīna Rūbele spēlē vijoļmeistara Fransuā Pike (Francois Pique) 1820. gadā darinātu vijoli, ko viņa saņēmusi lietošanā ar “Thomas J.C. and Angelika Matzen Foundation” gādību.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas