Porcelāna pēcpusdiena


Rīgas Porcelāna muzejā, Vecrīgā, Konventa sētā, Kalēju ielā 9/11
“Porcelāna pēcpusdiena” 29. martā plkst. 16:00


Jau vairākus gadus Rīgas Porcelāna muzejs periodiski organizē lekciju un izstāžu ciklu “Porcelāna pēcpusdienas”, kas prezentē muzeja krājuma izpētes rezultātus plašākai auditorijai un iepazīstina ar Rīgas porcelāna vēsturi. “Porcelāna pēcpusdienu” ietvaros notikušo lekciju materiāli regulāri papildina muzeja zinātnisko arhīvu un ir pieejami jebkuram interesentam. Lai gūtu plašāku un vispusīgāku ieskatu tēmā, “Porcelāna pēcpusdienās” tiek aicināti piedalīties arī radniecīgu profilu muzeju speciālisti un nozares pētnieki.


2012. gada lekciju cikla vienojošā tēma ir 20. gs. 50. – 80. gadu sīkplastika, kas gada beigās vainagosies ar šai dekoratīvās mākslas nozarei veltītu izstādi muzejā. Tēma izvēlēta saistībā ar pēdējā laikā novēroto apmeklētāju un citu interesentu pastiprināto interesi par sīkplastikas figūrām.


Sīkplastika ir nozīmīga Latvijas keramikas mākslas sastāvdaļa, un Rīgas Porcelāna muzeja krājumā šī nozare ir plaši pārstāvēta. Ceturtdienas, 29. marta lekciju pēcpusdienā aicinām uzzināt vairāk par sīkplastikas žanru porcelāna vēsturē un porcelāna figūriņu ražošanu Rīgā.


Lekciju cikla “Porcelāna pēcpusdienas” ietvaros 29. martā plkst. 16:00
Rīgas Porcelāna muzejā aicinām uz lekcijām:


Baiba Uburģe, Mākslas muzeja Rīgas Birža (LNMM) Dekoratīvi lietišķās mākslas kolekcijas glabātāja: “18.–20. gadsimta Meisenes porcelāna sīkplastikas kolekcija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā”


Marta Šuste, Rīgas Porcelāna muzeja Zinātniskā darba speciāliste: “Sīkplastikas figūriņu ražošana Rīgas porcelāna fabrikās no 20. gadsimta sākuma”


Ieeja bez maksas


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas