“Positivus” festivālā uzstāsies “Manic Street Preachers” un Damien RiceUz TELE 2 skatuves Positivus atgriežas Velsas rokgrupa Manic Street Preachers, savukārt ilgi klusējušais, šarmantais īru mūziķis Damien Rice būs galvenais mākslinieks uz Nordea skatuves.Positivus 2012. gada festivāla mūziķu sarakstam pievienojas arī pašmāju folkgrupa Skyforger, britu indie grupa Wild Beasts un francūžu duets Housse de Racket.

Vienu no pēdējo desmitgažu populārākajām britu rokgrupām Manic Street Preachers festivāla apmeklētāji atceras no 2008. gada festivāla. Pēc 10 gadu pārtraukuma Manic Street Preachers devušies Eiropas tūrē, pagājušā gada nogalē nospēlēja izpārdotu koncertu Londonas O2 Arēnā un tās singlu kompilācija “National treasures” nonāca 10 pirktāko albumu sarakstā. Viena no iemīļotākajām alternatīvā roka grupām radās 1986. gadā un, pateicoties tā laika grupas līderim androgēnajam Richey Edwards, iekaroja klausītāju sirdis ar sociāli aktīvajiem dziesmu tekstiem un melodisku, tajā pašā laikā nepieradinātu un revolucionāru alternatīvo roku.

Īru trubadūra folkmūziķis Damien Rice koncertus sniedz reti un Latvijā gaidīts jau ilgi. Panākumus un pasaules slavu guva jau viņa debijas albums “O”. Dziesma “The Blower's Daughter” guva panākumos radiostacijās, jo bija tituldziesma filmai “Closer”. Izpārdotas koncertu tūres Eiropā un ASV un neskaitāmās uzstāšanās festivālos (Glastonbury, V Festival un daudzos citos) nodrošināja reputāciju, ka Damien Rice ir viens no mūziķiem, kura koncerti noteikti jāredz. Viņa koncerti ir drīzāk intensīvi un emocionāli piesātināti, nevis tehniski perfekti. Damien Rice otrais un pēdējais studijas albums “9” ierakstīts 2007. gadā, bet kopš tā laika viņš piedalījies dažādos muzikālos projektos. Damien Rice zināms ne tikai sirdi aizgrābjošo dziesmu tekstu dēļ, bet arī kā aktīvs cilvēktiesību aizstāvis – viņš piedalījies kampaņās aizstāvot Birmas demokrātiskās kustības līderi Aung San Suu Ky, kā arī Tibetas garīgo līderi Dalailamu.

Pašmāju folkmūzikas grupa Skyforger ieguvusi atzinību ne tikai Latvijā, bet pēdējā laikā biežāk sastopama ārvalstu festivālos. Savu debijas albumu “Kauja pie saules” 1998. gadā grupa veltīja 13. gadsimta baltu cilšu cīņām pret vācu ordeņa dalībniekiem. Kopā Skyforger izdevis sešus albumus, pēdējais grupas albums “Kurbads” izdots 2010. gadā. Folk-pagan-metal grupa Skyforger šajā ziemā ieguva iespēju uzstāties Zviedrijas lielākajā smagās mūzikas festivālā “Sweden Rock Festival”, fanu balsojumā iegūstot pirmo vietu 1500 grupu konkurencē.

Britu neatkarīgās rokmūzikas pārstāvju Wild Beasts pirmsākumi meklējami pirms desmit gadiem, savu nosaukumu tā ieguva 2004. gadā. Grupa izdevusi trīs albumus, darbojas Domino Records paspārnē. 2009. gada albums “Two Dancers” tika nominēts Mercury balvai. Pēdējais albums “Smother” tika izdots pirms gada. Anglijas puišu kvarteta skanējumu koncertos papildina taustiņinstrumentāliste un dziedātāja Katie Harkin.

Housse De Racket ir viena no šī brīža labākajām Francijas elektropopa grupām, kas ar dziesmu pirmajām skaņām iekaro meiteņu sirdis. Duetu Housse De Racket veido divi bērnības draugi Pierre Leroux un Victor Le Masne, kuri rada aizrautīgas un lipīgas, vieglas dziesmas ar disko spožumu un popa skaļumu. Mūziku pārsvarā rada Pjēra ģitāras skanējums un liels daudzums skaņu efektu, savukārt Viktors nodrošina stabilu, spēcīgu ritmu. Abi mūziķi spēlējuši arī kopā ar Air un Phoenix pamatsastāviem, šo grupu ietekme jūtama viņu mūzikā.

Līdz šim izziņotie Positivus Festival 2012 mūziķi ir Keane, Instrumenti, The Vaccines, King Charles, Niki & The Dove. Friendly Fires, SBTRKT live, Ewert and the Two Dragons, Givers, Jamie N Commons, Lucy Rose, Vondelpark and Cashier No9 .

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā – Positivus Festivāls 2012 šogad sesto reizi notiks 20. un 21. jūlijā Salacgrīvā. Biļetes uz festivālu nopērkamas tickets.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs un internetā un Nordea bankomātos visā Latvijā. Biļešu cena pagaidām netiek paaugstināta un ir Ls 33 par divu dienu biļeti bez telts vietas un Ls 36.50 par divu dienu biļeti ar telts vietu.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas