Premjers: Skolas ir apliecinājušas savu gatavību atsākt mācības klātienēMācības klātienē varētu atsākties pēc reģionālā principa, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Runājot par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, Kariņš pauda, ka tā irloģiska un pareiza pieeja.

“Tagad tiek strādāts pie testēšanas algoritma, kas tiešām varētu apstiprināt, ka pašvaldībās ir zema saslimstība. Lielākā traģēdija būtu, ja ir liela saslimstība, mēs to nezinām un atveram skolas,” sacīja Kariņš.

Kā zināms, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) paudusi pārliecību, ka atsevišķas skolas varētu atstāt mācības klātienē.

"Latvijā ir pašvaldības, kur kumulatīvais rādītājs ir krietni zemāks par 550, kas nozīmē, ka, ievērojot drošības pasākumus, mācības klātienē var atjaunoties. Skolas ir apliecinājušas savu gatavību atsākt mācības klātienē. Vislielākā nedrošība ir lielajās pilsētās," esošo situāciju ieskicēja Šuplinska.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas