Prezentēs filmu par bīskapu Boļeslavu Sloskānu


7. jūnijā pulksten 17.00 Latvijas Okupācijas muzejā notiks Dzidras Smiltēnas dokumentālās filmas „Lūgšana krustā” DVD diska prezentācija un diskusija „Patiesība. Piedošana. Represijas. Bīskapa Boļeslava Sloskāna ceļš.” Pasākums veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai 14. jūnijā.


Filma vēsta par pasaulē pazīstamā latviešu katoļu bīskapa Boļeslava Sloskāna dzīvi un represijām PSRS cietumos. B. Sloskāns piedzīvoja spīdzināšana un nežēlīgas mocības 17 padomju cietumos un izsūtījuma vietās. 1933. gadā, atbildot uz Vatikāna un Latvijas valdības prasībām, PSRS valdība bīskapu iemainīja Latvijai  pret padomju spiegu Stahovski. Savukārt vācu okupācijas vara B. Sloskānu  un vēl citus augstus baznīcas kalpotājus 1944.gadā izveda trimdā uz Vāciju. Tur bīskaps Sloskāns sniedza lielu atbalstu studējošiem latviešu bēgļu jauniešiem. Bīskaps miris 1981. gadā Beļģijā. 1993. gadā viņa mirstīgās atliekas tika pārvestas uz Latviju un pārapbedītas Aglonas bazilikas kriptā. B. Sloskāns ir pirmais latvietis, par kuru Vatikāns ir oficiāli uzsācis beatifikācijas (atzīšanas par svētu) procesu.


Kas vēsturiskā, politiskā un garīgā līmenī no šī dzīvesstāsta un pieredzes būtu noderīgs mūsdienu Latvijai?


Diskusijā ievadvārdus sacīs Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Okupācijas muzeja direktore Gundega Michele, sarunā piedalīsies teoloģijas zinātņu doktors A.M.Jerumanis un vēsturnieks Ritvars Jansons.

Sarīkojumā aicināti piedalīties visi interesenti. Ieeja par ziedojumu.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas