Valmieras teātris uzsāk 90. sezonu ar viesizrādēm Rīgā


25. jūlijā sāksies Valmieras drāmas teātra 90. sezona. To ievadīs laba tradīcija – viesizrādes Rīgā uz kurām biļetes teātris sāks pārdot no 8. jūnija. No 20. līdz 31. augustam Dailes teātra Mazajā zālē un Kamerzālē tiks rādītas piecu 2011./2012. gada sezonas jauniestudējumu izrādes. Rīdzinieki redzēs Oļģerta Krodera uzvesto „Līgavu bez pūra”, Viestura Meikšāna performanci „Egoisti”, kā arī divus debijas darbus Valmieras teātrī: Vladislava Nastavševa inscenēto „Jūlijas jaunkundzi” un LKA režijas studentu Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa iestudētos „”.


Viesizrādes ievadīs Viestura Meikšāna uzvedums „Egoisti”, kas tapis pēc Maksima Gorkija lugas „Sīkpilsoņi” motīviem. Izrāde, tāpat kā luga, risina mūžīgu jautājumu par vecāku un bērnu kopību un pretišķībām, taču tās izpausmes veids ir izaicinoši skarbs un robusts, bet vēstījums īpaši domāts jauniem, nekonvenciāli domājošiem skatītājiem, kuri parasti izvēlas doties uz neatkarīgajiem teātriem. „Egoistu” ansamblī spēlē, dejo, dzied, kā arī rūpējas par gaismošanu un apskaņošanu aktieri Māris Bezmers, Elīna Vāne, Māra Mennika, Sanita Pušpure, Ģirts Rāviņš, Ivo Martinsons vai Imants Strads, Kārlis Neimanis, Rihards Rudāks, Inese Ramute, Aigars Vilims, kā arī Valmieras skolu audzēkņi.


Laura Gundara luga „Trio” paša autora iestudējumā ir saspringts un noslēpumains stāsts par triju cilvēku pagātni un tagadni. Uz četrdesmitgades sliekšņa varoņi spiesti meklēt jaunu pamatu savai dzīvei. Lomās aktieri Anna Putniņa, Tālivaldis Lasmanis un Imants Strads.


Aleksandra Ostrovska lugu „Līgava bez pūra” Oļģerts Kroders iestudē jau otru reizi savā radošajā mūžā, tik būtiska režisoram liekas cilvēku nespēja saskatīt patiesās vērtības un maldīgā pārliecība, ka nauda garantē laimi. Izrādē spēlē aktieri Ieva Puķe, Dace Eversa, Ilze Pukinska, Rihards Jakovels vai Mārtiņš Lūsis, Krišjānis Salmiņš, Agris Māsēns, Imants Strads, Aigars Apinis, Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags un Regīna Devīte.
Augusta Strindberga „Jūlijas jaunkundze” ir režisora Vladislava Nastavševa pirmais darbs Valmierā, bet trešā šīs lugas interpretācija. Smalks, fascinējošs pētījums par spēku un vājumu, padošanos un atraidījumu, nespēju saprast sevi un tiekšanos pēc otra cilvēka, vientulību un drosmi. Lomās Inese Pudža, Mārtiņš Meiers un Anta Aizupe.


Anšlava Eglīša komēdiju „Bezkaunīgie veči” Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš iestudējuši ar cieņu pret autora garu un valodu, taču nav baidījušies lugas notikumus koncentrēt, uzsverot triju jaunības draugu centienus atjaunot senās saites. Izrādes ansamblī – aktieri Rihards Rudāks, Januss Johansons, Juris Laviņš, Skaidrīte Putniņa un Oskars Morozovs.


Valmieras drāmas teātris šogad sezonu slēdz 22. jūnijā. Pēc vasaras atvaļinājuma 90. teātra sezonu (2012./2013.g.) uzsāks 25. jūlijā. Jaunā sezona mājās tiks atklāta 18.septembrī ar režisores Indras Rogas Lielajā zālē veidotu inscenējumu – M. Bulgakova traģikomēdiju „Zojas dzīvoklis”.


Biļetes uz Valmieras teātra viesizrādēm Dailes teātrī pārdošanā no 8. jūnija. Biļetes iegādāties varēs visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu rezervēšana VDT kasē t. 64207335 un Dailes teātra kasēs t. 67279566. Sīkāka informācija: www.vdt.lv.


Valmieras teātra viesizrādes
DAILES TEĀTRĪ
20.-31. augustā


Mazajā zālē:
22. un 23. augustā plkst.19.00 L. Gundara „Trio” (rež. Lauris Gundars);
24. augustā plkst.19.00, 25. augustā plkst. 14.00 un 19.00 un 26. augustā plkst. 14.00 un 19.00 A. Ostrovska „Līgava bez pūra” (rež. Oļģerts Kroders);
27., 28., 29., 30. un 31. augustā plkst.19.00 A. Eglīša „Bezkaunīgie veči” (rež. Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš).


Kamerzālē:
20., 21., 22. un 23. augustā plkst. 19.00 „Egoisti”, performance pēc M. Gorkija lugas „Sīkpilsoņi” motīviem (rež. Viesturs Meikšāns);
24. augustā plkst.19.00, 25. augustā plkst. 14.00 un 19.00 un 26. augustā plkst. 14.00 un 19.00 A. Strindberga „Jūlijas jaunkundze” (rež. Vladislavs Nastavševs).

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas