Pūtēju orķestris „Rīga” aicina uz pavasara festivālu „Windstream”

Otrdien, 20. martā, plkst. 19.00 „Mazajā ģildē” Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” ar koncertu atklās trešo Pavasara festivālu „Windstream”, kura devīze ir „Mosties un atceries, dzirdi un baudi!”. Koncertā „Pilsētas pavasaris” tiks atskaņota oriģinālmūzika dažādiem pūšaminstrumentu sastāviem, sākot ar desmit mūziķu ansambli Žana Fransē skaņdarbā „Neuf pièces caractéristiques” līdz mazam pūšaminstrumentu orķestrim Igora Stravinska „Simfonijā”.


Pacilājošam un uzmundrinošam noskaņojumam koncertā skanēs I. Stravinska „Ebony concerto”, kas rakstīts klarnetista Vudija Hermana (Woody Herman) džeza orķestrim un pirmatskaņots 1946. gadā Kārnegi zālē, Ņujorkā, un kļuvis par slavenāko Stravinska neoklasikas perioda darbu. Klarnetes solo atskaņos orķestra „Rīga” koncertmeistars, jaunais un talantīgais mūziķis Raivo Lallo. Koncertā tiks atskaņota arī Riharda Štrausa “Svīta B-dur op. 4”, kas sacerēta trīspadsmit mūziķu ansamblim un pirmatskaņota 1884. gadā Minhenē, autoram esot pie diriģenta pults.


Latviešu komponistu mūziku koncertā pārstāvēs Jāzepa Vītola svīta „Dārgakmeņi”, kuras pārlikumu simfoniskajam pūtēju orķestrim veica Vilnis Šmīdbergs. Skaņdarbs izskanēja Pēterburgas konservatorijas Mazajā zālē 2011. gada 6. oktobrī Rīgas dienu laikā par godu Jāzepa Vītola piemiņas plāksnes atklāšanai.


Pavasara festivāla “Windstream” tradicionālais pasākums Vecrīgā šogad notiks 1. aprīlī – Starptautiskajā Joku dienā, kad rīdzinieki un pilsētas viesi, īpaši ģimenes ar bērniem, aicināti pulcēties Līvu laukumā, kur, skanot orķestra spēlei un gleznotāja Jāņa Anmaņa padomiem, būs iespēja piedalīties pasākumā “Uzzīmē joku!”


Uz koncertu „Pilsētas pavasaris” biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv. Studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību, biļešu kasēs 50% atlaide.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas