Pūtēju orķestris “Rīga” decembrī piedāvās piecas koncertprogrammas


2012. gada decembrī orķestrim "Rīga" paredzēta plaša un daudzpusīga Adventa un Ziemassvētku koncertu virkne, kuras ietvaros skanēs piecas dažādas koncertprogrammas ar daudzu solistu un Rīgas koru piedalīšanos.


Jau tradicionāli pirmajā Adventa svētdienā orķestris "Rīga" dāvina bezmaksas koncertu visiem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Šogad koncertā orķestris uzstāsies kopā ar Rīgas kamerkori "Ave Sol", diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un solistu Viesturu Jansonu. Skanēs J. S. Baha, F. Mendelsona, K. Sen-Sansa, Ā. Adāna, C. Franka mūzika un populāras Ziemassvētku dziesmas. Pirmās Adventes koncerts notiks 2. decembrī plkst. 16 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.


Mazajiem klausītājiem paredzēti koncerti "Ziemassvētku zvaigzne", kas notiks Rīgas Jāz. Mediņa 1. mūzikas skolas zālē 12. decembrī plkst. 12 un plkst. 14. Tas ir abonementa "Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!" otrais koncerts. Koncertā piedalīsies dziedātājs Marts Kristiāns Kalniņš un aktieris Mārtiņš Egliens.


Programma "Rīga. Eglīte. Ziemassvētki" skanēs 8. decembrī Gulbenes Kultūras centrā un 9. decembrī Madonas pilsētas Kultūras namā. Šie Ziemassvētku koncerti notiks ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Klausītājiem Austrumvidzemē būs iespēja iepazīties ar jaunāko orķestra ierakstu albumu "Rīga. Eglīte. Ziemassvētki". Koncertos piedalīsies solisti Kristīne Gailīte un Ingus Pētersons, koris "Sonore" un diriģents Mārtiņš Ozoliņš.


Savukārt 20., 25. un 26. decembrī orķestris "Rīga" spēlēs Rīgas Ziemassvētku koncertā "Šī brīnišķā pasaule" Ķīpsalas hallē. Koncertu rīko "BT1 Music" un atbalsta Rīgas dome.


"RIGA JAZZ Vecgada noskaņās" – ar šo džeza koncertu 28. decembrī orķestris "Rīga" noslēgs 2012. gadu, sadarbojoties ar Latvijas spožākajām džeza zvaigznēm: vokālo grupu "Framest", solistiem Jolantu Gulbi-Paškeviču, Aiju Vītoliņu (Amber), Ingu Bērziņu, Daumantu Kalniņu un Intaru Busuli. Orķestra "Rīga" bigbendu diriģēs Raitis Ašmanis.


Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.°


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas