Radošās darbnīcas LNMM izstāžu zālē ArsenālsLatvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) aicina visus interesentus februāra mēnesī piedalīties aizraujošās ar mākslu saistītās aktivitātēs – atmiņas objektu veidošanas „Mobilajā darbnīcā” un apdrukas darbnīcā „Klasika vienmēr modē!”.

Atmiņas objektu veidošanas „Mobilā darbnīca”
14.–24. februāris (ar iepriekšēju pieteikšanos sev vēlamā laikā)

Radošā atmiņas objektu veidošanas „Mobilā darbnīca” laikmetīgās mākslas izstādē „Pacieties” piedāvā iepazīt Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna daiļradi un, iespaidojoties no autoru izteiktā subjektīvā pārdzīvojuma, iedziļināties sevī. Saistošā procesā svarīgs pagātnes notikums iegūst fizisku priekšmetiskumu, pārvēršot to atmiņas objektā. Mākslinieki savos darbos kā izejas materiālu izvirza personiskās izjūtas, domas un atmiņas. Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna radītais stāsts ir saprotams ikvienam, jo visi ikdienā sastopamies ar līdzīgiem saviļņojumiem un emocijām. Kā minējuši paši mākslinieki, „vispersonīgākie stāsti patiesībā ir universāli”. Uz šī fona katram darbnīcas dalībniekam būs iespēja radīt kādas savas dzīves ainas interpretāciju, savu atmiņu fragmentu. Darbnīcā izmantosim kolāžas tehniku, personīgas lietas un fotogrāfijas, savietojot visu sevis izveidotā atmiņu telpas miniatūrā.

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.

Darbnīca ir vienreizēja iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā „tīmbildinga” (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki.

„Mobilo darbnīcu” vada mākslinieki Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Reģistrējoties vienošanās par līdzi ņemamajiem materiāliem. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.

Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

Radošā apdrukas darbnīca „Klasika vienmēr modē!”
Ceturtdienās plkst. 18.30 (ar iepriekšēju pieteikšanos)

Radošā apdrukas darbnīca „Klasika vienmēr modē!” kopā ar mākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi, kura no 2011. gada rudens bija pieejama LNMM galvenajā ēkā (K. Valdemāra ielā 10a) programmas „Vēlās piektdienas” ietvaros, sākot ar š. g. janvāri ir pārcelta uz izstāžu zāli Arsenāls un tagad norisinās ceturtdienās plkst. 18.30–20.00.

Latvijas mākslas klasika, aizsākoties muzeja ēkas rekonstrukcijai 2012. gadā, uz ilgāku laiku apskatei nebūs pieejama. Lai to neaizmirstu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā apmeklēt darbnīcu „Klasika vienmēr modē!”, kurā katrs var pagatavot individuālu un stilīgu apģērbu vai aksesuāru ar slavenāko latviešu meistaru mākslas darbu reprodukciju sietspiedes tehnikā. Šobrīd piedāvājumā ir Jaņa Rozentāla, Teodora Zaļkalna, Voldemāra Matveja, Romana Sutas, Niklāva Strunkes, Kārļa Padega, Gustava Kluča un Borisa Bērziņa darbu attēli, kuriem pievienojams LNMM logo. Katru nedēļu paraugu klāsts apdrukai tiek papildināts. Apdrukāts krekls, kleita, maisiņš vai priekšauts būs lieliska dāvana gan sev, gan saviem tuviniekiem. Radiet paši savu modi, iedvesmojoties no Latvijas mākslas klasikas!

Dalībnieku skaits ierobežots. Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 324461 vai rakstot uz e-pastu Diana.Dimza@lnmm.lv. Darbnīcas apmeklētāju grupai (sākot no 5 cilvēkiem) iespējams pieteikt arī citā sev ērtā laikā.

Darbnīcas cena: LVL 2,00. Līdzi jāņem savs apģērba gabals vai aksesuārs no gluda auduma, ko apdrukāt.

LNMM galvenās ēkas rekonstrukciju aizsākot, visas radošās un praktiskās aktivitātes – zīmēšanas nodarbības „Es un māksla”, radošās darbnīcas, kā arī „Dzimšanas dienas muzejā” – norisināsies LNMM izstāžu zālē Arsenāls.Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas