Raimonda Paula melodijai “Rudens ogle” skaists videoŠī gada septembrī nāca klajā latviešu instrumentālās mūzikas sērijas “Gadalaiki” noslēdzošais albums “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”, kuru ieskaņojis saksofonists Zintis Žvarts. Tagad tapusi Maestro Raimonda Paula skaņdarba “Rudens ogle” video versija, kuru Cēsīs filmējis Donats Baidaks.

Zintis Žvarts par video - ''Kā jau bieži dzīvē gadās, daudzas lietas rodas vairāku sakritību rezultātā. Līdzīgi noticis arī ar mūsu jauno mūzikas video R.Paula skaņdarba “Rudens ogle”instrumentālajai versijai. Kādu dienu mana darba kolēģe Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā Elīna Eglīte pastāstīja, ka esot noklausījusies mūsu jauno kompaktdisku "Gadalaiki. Rudens. Saksofons", un viņai ļoti iepatikusies tieši šī melodija un aranžējums. Sekoja jautājums - vai nevarot to izmantot Cēsu dabasskatu videoklipu muzikālajā noformējumā, kurus viņa veido kopā ar savu domubiedru Donatu Baidaku. Pēc pāris dienām, negaidot, saņemu zvanu no Latvijas radio un televīzijas žurnālistes Ilonas Jahimovičas, kura uzaicināja mani uz interviju LTV 7, saistībā ar jaunā albuma prezentēšanu, bet ar vienu noteikumu - raidījuma beigās obligāti jābūt video! Tā nu es dodos atpakaļvizītē pie kolēģes Elīnas un lūdzu, vai mēs nevaram uzfilmēt skaisto rudeni turpat Cēsīs un tajā epizodiski iekļaut arī saksofonistu jeb mani. Tā arī tapa mūsu Cēsu zelta rudenim veltītais video klips "Rudens ogles" pavadījumā. Vēlreiz gribu pateikt paldies talantīgajiem video veidotājiem - Elīnai Eglītei un Donatam Baidakam par radošo, operatīvo un kvalitatīvo darbu. Novēlu arī visiem skatītājiem patīkamu skatīšanos un klausīšanos!''

Sērijā “Gadalaiki” izdoti četri albumi “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, “ Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra”, “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” un jaunākais “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”. Albumos iekļauti latviešu dziesmu autoru skaņdarbi, no kuriem lielākā daļa līdz šim bija pazīstami tikai kā dziesmas, kuras komponējuši Raimonds Pauls, Uldis Marhilevičs, Imants Kalniņš, Mārtiņš Brauns, Ainars Virga, Emīls Dārziņš, Uldis Stabulnieks, Juris Kulakovs, Mārtiņš Freimanis un daudzi, daudzi citi.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas