Raimonds Pauls un LSO aicina uz koncertu “Dziesmas bez vārdiem”


Maestro Raimonds Pauls un Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz spilgtu un neaizmirstamu koncertu "Dziesmas bez vārdiem", kas 1. septembrī notiks Dzintaru koncertzālē. Programmā – Raimonda Paula teātra un kino mūzika, pie klavierēm pats Maestro. Koncerta sākums plkst. 18.00.Koncertprogramma "Dziesmas bez vārdiem" šogad jau skanējusi vairākkārt, allaž sajūsminot ar mūzikas smalko melodiskumu, vienkāršo, bet spilgto tēlainību un izjusto emocionalitāti, kas visspilgtāk atklājas paša maestro unikālajā klavierspēlē. Savukārt tik pilnskanīgā versijā – kopā ar simfonisko orķestri šī programma tiks izpildīta tikai otro reizi. Pie diriģenta pults būs Jēkabs Ozoliņš.


Koncerta pirmajā daļā skanēs Riharda Dubras "Trešais Liepājas koncerts" pianista Endija Renemaņa un Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģents Atvars Lakstīgala) sniegumā.


"Dziesmas bez vārdiem" būs Dzintaru koncertzāles sezonas noslēguma koncerts un kopā ar Raimondu Paulu un LSO tajā uz skatuves būs arī Māra Briežkalna un Andra Gruntes ritma tandēms, kā arī meiteņu vokālais trio "Limonāde".


Stāsta Raimonds Pauls: "Jau ilgu laiku kā koncertmeistars, jeb tā saucamais "tapieris" darbojos gandrīz visos lielākajos Latvijas teātros, kur esmu ar klavierēm pavadījis dažādas izrādes. Tad nu nolēmu šīs dziesmas "bez vārdiem" izcelt atsevišķi. Daudzas no šīm kompozīcijām jau sākumā ir bijušas instrumentālas, bet ir arī dziesmas, kuras tagad skanēs instrumentāli, bez teksta. Nu, jūs paši dzirdēsiet, kas tur notiek."

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas