Rīgas Cirkā būs skatāma pēdējā vasaras sezonas cirka izrāde “Vasaras revija”


Visas vasaras garumā skatītājiem bija iespēja redzēt programmu, kurā uzstājās Latvijas cirka mākslinieki un pārstāvēja tādus tradicionālā cirka žanrus kā: dzīvnieku dresūra, akrobātika, ekvilibristika, gaisa vingrošana, žonglēšana, burvju māksla un klaunāde. Pēdējās programmas "Vasaras revija" izrādes ir iespēja redzēt 21. un 23. augustā plkst. 18.30 un 25. augustā plkst. 13.00.


"Šovasar mums izdevās izveidot ļoti krāsainu un daudzveidīgu cirka izrādi. Izrādes tapšanā ņēmām vērā pagājušajos gados gūto pieredzi un arī skatītāju vēlmes, tāpēc izrādē bija redzami priekšnesumi ar apmācītiem dzīvniekiem – zirgiem, kaķiem, suņiem un trušiem. Man ir liels prieks, ka šogad skatītājiem varējām piedāvāt daudz jauniestudējumu, kas apliecina, ka Latvijas mākslinieki nemitīgi attīstās un pilnveido savus priekšnesumus. Ar kopīgam pūlēm izdevās atdzīvināt klaunādes klasiķa Aleksandra Rodina-Bermana vēsturisko klaunādi "Ūdens", kas deva iedvesmu strādāt pie jaunām idejām," informē Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.


Pēc vasaras sezonas beigām daudzi Latvijas cirka mākslinieki ziemas sezonā dosies viesizrādēs uz Eiropu kā arī Krieviju. Gaisa vingrotāja Daiga Vilciņa, kura šovasar ieguva godpilno Bronzas godalgu Sahas Republikas valsts cirka organizētajā starptautiskajā cirka mākslas festivālā, un ekvilibriste Tatjana Šaiko dosies viesizrādēs uz Vāciju. Māksliniece ar dresētiem takšiem Ina Sopova un žonglieris Kristaps Pavlovs ziemas sezonā strādās Maskavas Ņikuļina cirkā, savukārt kaķu un čivavu dresētāja Darja Golobokiha dosies uz Franciju. Vienīgā vasaras programmas viesmāksliniece Olga Djagiļeva, kura programmā uzstājās ar zirgiem, atgriezīsies Baltkrievijā, un jau rudens sākumā būs redzama uz Baltkrievijas cirka manēžas.


"Noslēdzoties vasaras sezonai sāksim gatavoties Rīgas Cirka 124. rudens/ziemas sezonai, kura sāksies jau pavisam drīz, 21. septembrī, ar jauniem, patīkamiem pārsteigumiem," piebilst Rīgas Cirka direktore.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas