Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz divām jaunām literārajām pastaigām15. un 24. augustā tiek piedāvātas divas, vēl nebijušas literārās pastaigas veltītas diviem rakstniekiem – Zentai Mauriņai un Jānim Porukam.

15. augustā Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz literāro pastaigu “Zentas Mauriņas Rīga”, tikšanās vieta plkst. 18.00 pretī Latvijas Universitātes ēkai Raiņa bulvārī 19. Esejas žanra latviešu literatūrā aizsācēja Zenta Mauriņa ir ietekmējusi daudzu personību attīstību, bet šī pastaiga būs par Zentu Mauriņu un tiem, kas veidoja viņas personību. Rīgas periods Z. Mauriņas dzīvē ir saistīts ar izglītību un sevis pierādīšanu. Lai arī 1930. gados, esot sievietei un ar invaliditāti, tas nebija viegli, rakstniecei tas izdevās. Pastaigas laikā mēģināsim atrast Zentas Mauriņas garu mūsdienu Rīgā, lai pēc pastaigas paši turpinātu meklējumus viņas tekstos. Pastaigai pievienosies un ar savas dzejas lasījumiem uzstāsies jaunā dzejniece Baiba Baikovska. Literārās pastaigas vadītājas: Anita Straume un Liega Piešiņa.

Savukārt 24. augustā plkst. 18.00 ikviens ir aicināts pievienoties pirmajai literārajai pastaigai pa Jāņa Poruka vietām Rīgā. Tikšanās vieta pie Rīgas Svētā Pētera baznīcas. Šajā pastaigā apmeklētāji varēs izstaigāt un izsapņot Rīgu, tādu kādu to savulaik skatījis dzejnieks un rakstnieks Jānis Poruks. Šoreiz pastaigai pievienosies arī rakstniece Inga Žolude, kurai 2021. gadā, iedvesmojoties no J. Poruka biogrāfijas, iznācis romāns “Vendenes lotospuķe”. Pastaigas laikā izskanēs grāmatas fragmenti autores lasījumā. Pasākumā apmeklētāji tuvāk iepazīs Jāņa Poruka dzīves gājumu un viņam nozīmīgās vietas Rīgā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas