Rātsnamā atklās ceļojošo Latvijas Leļļu Mākslas muzeja izstādi


8. martā Rātsnamā atklās ceļojošo Latvijas Leļļu Mākslas muzeja izstādi "Kofermājiņu ceļojums", kuru 2012. gadā Rīgā, Tallinā un Rīgas dienu kultūras programmas ietvaros Maskavā paguvuši aplūkot vairāk kā 6000 cilvēku.


Izstāde Rātsnamā ir iecerēta kā atskats uz izstādes veiksmīgo dalību Rīgas dienu kultūras programmā Maskavā, un pirms izstāde dodas nākamajā ceļojumā, autori – Ināra un Uldis Liepas – eksponēs to apskatei arī rīdziniekiem un pilsētas viesiem.


2012. gada sākumā Leļļu Mākslas muzejs, zaudējot telpas, bija nonācis izvēles priekšā – vai nu pārtraukt muzeja darbību vai domāt jaunu tā pastāvēšanas veidu. Pakojot muzeja ekspozīciju kastēs un koferos, māksliniecei, privātmuzeja vadītājai Inārai Liepai dzima ideja par ceļojošā muzeja izveidi, un nu koferi uz laiku ir kļuvuši par leļļu un rotaļlietu "kofermājiņām".


Mājīgi izgaismoti un ar Liepu ģimenes mīlestību iekārtoti tie veido 20 ekspozīcijas vienības, kuras attēlo nelielu daļu Latvijas bērnības mantojuma. Tās ir sadzīves ainiņas ar senām lellēm, rotaļlietām, sadzīves priekšmetiem, spēlēm un citām lietām. Zīmīgi ir tas, ka kolekcijā ir ne tikai unikāli pasaulslavenu leļļu fabriku ražojumi (Armands Marsels, Bebe Bru, Kammer&Rinhardt, Margaret Štaif un citi ), bet arī Latvijā izgatavotas koka rotaļlietas un lelles, kuras sen jau ir pazīstamas ārpus mūsu valsts robežām.


Autori ir saņēmuši ļoti daudz atzinības vārdus par neparasto ekspozīcijas dizainu. Maskavā Jaungada brīvdienās izstāde tika iekļauta TOP70 apmeklēt ieteicamo pasākumu sarakstā, bet pats galvenais, ka tā ļāva ikvienam kaut uz mirkli atgriezties savās bērnības atmiņās un iepazīt daļu no Latvijas kultūras mantojuma.

Ekspozīcija būs apskatāma no 11. marta līdz 15. aprīlim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, piektdienās līdz plkst 16.00.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas