LNO baleta vietā “Ilgu tramvajs” top baleta izrāde “Mesija”


Tehnisku iemeslu dēļ Latvijas Nacionālajā operā (LNO) iepriekš izsludinātā Maurisio Vainrota baleta "Ilgu tramvajs" vietā tiks iestudēts Maurisio Vainrota balets "Mesija" ar Georga Frīdriha Hendeļa mūziku. Baleta izrāde "Mesijas" LNO tiks demonstrēta 27.aprīlī, 28.aprīlī un 8.maijā.


Iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas uz "Mesijas" izrādēm vai līdz 20.martam nododamas LNO kasē vai "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā. Savukārt elektronisko biļešu pircēji, kuri nevēlas apmeklēt "Mesiju", aicināti sazināties ar "Biļešu paradīzi" pa e-pastu: info@bilesuparadize.lv.


Pasākums "Sarunas pirms pirmizrādēm" 15.aprīlī būs veltīts baleta "Mesija" iestudējumam.


Hendeļa oratorija "Mesija" ir viens no vismajestātiskākajiem un triumfālākajiem skaņdarbiem mūzikas vēsturē. Saskaņā ar mūzikas profesionāļu teikto šī mūzika ir kosmiskas enerģijas un cilvēkus garīgi vienojoša prieka pilna.


Ne velti šī vokāli simfoniskā partitūra iedvesmojusi argentīniešu horeogrāfu Vainrotu neparastai dejas izrādei, kas izstaro emociju, prieka un enerģijas pārpilnību. Hendeļa dievišķā mūzika rosinājusi horeogrāfu laikmetīgā dejas valodā paust savas pārdomas par garīguma lomu mūsdienu pasaulē. Izrādē piedalīsies orķestris, koris un solisti, pie diriģenta pults būs Andris Veismanis.


Vainrots Latvijas publikai jau pazīstams ar baleta viencēlienu izrādi "Tango plus. Ceļojumi". Arī iestudējums "Mesija", kam scenogrāfiju un kostīmus veidojis argentīniešu mākslinieks Karloss Gajardo, ir viens no viņa pasaulē pazīstamākajiem darbiem, ko ar panākumiem iestudējis Nacionālais Čīles balets, Beļģijas Karaliskais Flandrijas balets, Bordo Nacionālās operas balets un Zviedrijas Nacionālais balets.


Izmaiņas LNO 2012./2013.gada sezonas repertuārā skar arī Ksenijas Sidorovas koncertus "Tango Abrazo", kas LNO repertuārā tika plānoti 22.martā un 23.martā. Koncerti tiek pārcelti uz rudeni. Konkrētu norises laiku LNO precizēs tuvākajā laikā, un arī šajā gadījumā iegādātās biļetes būs derīgas vai nododamas atpakaļ.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas