Reiterna nama Mūzikas un mākslas salons aicina uz grupas “Gūtmans” koncertu


Reiterna nama mūzikas un mākslas salonā 24. februārī uzstāsies Zigfrīds Muktupāvels ar grupu "Gūtmans". Durvis apmeklētājiem tiks atvērtas no plkst. 19.00, koncerta sākums pulksten 20.00.


Grupa "Gūtmans" ir četri siguldieši – mūziķi: Zigfrīds Muktupāvels, Gints Sola, Andris Alviķis un Kārlis Alviķis.


Klavieres, divas akustiskās ģitāras, kontrabass un balss veido šīs grupas skanējumu un estrādes dziesmas, kas skanēja latviešu valodā 20.gadsimta 50tajos, 60tajos un 70tajos gados – īpašu repertuāru.


"Gūtmans" aicina atcerēties vai no jauna iepazīt dziesmas, kuras ir no latviešu estrādes mūzikas zelta laikmeta, jo pēdējo desmitgažu tradīcija radīt ar vien jaunas dziesmas ir izveidojusi situāciju, ka daudz, kas ir bijis pirms tam, tiek aizmirsts (gandrīz aizmirsts).


"Ja mums izdosies dot otru dzīvi kaut vienai no mūsu spēlētajām dziesmām, tad mēs būsim gandarīti, ka šis darbs nebūs bijis veltīgs" – tā saka grupas mūziķi.


"Gūtmans" Siguldas studijā ir ierakstījuši 15 dziesmas, kuru autori ir Elga Īgenberga, Jānis Sildegs, Gunārs Freidenfelds, Arvīds Žilinskis, Lolita Vambūte, Alnis Zaķis, Imants Kalniņš, Raimonds Pauls u.c. komponisti.


Šīs dziesmas ir apkopotas albumā "Estrādes dziesmas", kas nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu "Gada balvai 2012" kā labākais Pop albums.


Grupas "Gūtmans" pirmo albumu nav iespējams nopirkt! To var iegūt bez maksas, apmeklējot grupas koncertu.


Pēc koncerta darbosies bārs "Bufete" un 60-to gadu mūzikas gaisotni radīs Sabīne Žū un Ēriks Upenieks.


Biļetes uz pasākumu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un pasākuma norises vietā pirms koncerta.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas