Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens” novembrī uzsāks ceļu pie skatītājiemRežisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens” šī gada 2. novembrī piedzīvos ilgi gaidīto pirmizrādi. Filma ir veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītākās grāmatas “Mātes piens” motīviem un vēsta par mātes un meitas drāmu totalitārā režīma nebrīves laikā.

Filma stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru. Meitu Noru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas - Billes atveidotāja filmā “Bille”. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Režisore Ināra Kolmane dalās ar domām pirms filma nonāk pie skatītājiem: “Man ir pacilājošas sajūtas un reizē nepacietība. Tas vienmēr ir skaisti palaist filmu pasaulē, ko varu salīdzināt ar bērnu, kad tas ir pieaudzis - viņš aiziet savā dzīvē. Es vēlos, lai filma ātrāk nonāk pie skatītājiem, gribās sajusta zāles atmosfēru, jo tas ir satraucošs mirklis un skaista sajūta, kad zāle elpo vienā ritmā.”

“Kad filmas pirmizrādes mirklis ir jau tik tuvu, vēl jo vairāk gribas teikt paldies visiem, kas ir palīdzējuši tās tapšanā – gan finansiāli, gan cilvēcīgā un laipnā palīdzēšanā visās Latvijas pilsētās, kur filmējām. Filmas tapšana nebūtu iedomājama bez Latvijas Nacionālā kino centra, kopproducenta - tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet un ģenerālsponsora – mūsu pašu veikala DEPO atbalsta un līdzdalības,” stāsta filmas izpildproducente Ieva Majore.

Galveno lomu atveidotājas - Maija Doveika un Rūta Kronberga tika uzaicinātas skatīties filmas treileri kopā, kas pie skatītājiem nonāks pēc nedēļas, 23. septembrī. Filmas treilera skatīšanās abās aktrisēs izraisīja neaizmirstamas sajūtas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas