Rīgā notiks tradicionālais “Miķeļdienas gadatirgus”24. septembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 pašā Vecrīgas sirdī - Doma laukumā - norisināsies tradicionālais rudens pasākums “Miķeļdienas gadatirgus”.

Pasākuma laikā varēs iegādāties rudens ražas veltes un lietišķās mākslas meistaru darinājumus: Latvijas laukos augušos ķirbjus un dārzeņus, grozus ar āboliem un bumbieriem. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, pašceptu maizi un piparkūkas. Būs iespēja baudīt un nopirkt medu, gaļas kūpinājumus un gardas zivis, jo Miķeļi iekrīt visbagātākajā ražas laikā, tādēļ mielasta galds šai dienā vienmēr bijis ēdienu pārpilns. Amatnieki būs sagādājuši adījumus, etnogrāfiskus un mūsdienīgus lina izstrādājumus, keramiku, rotas, koka darinājumus un daudz ko citu.

Savukārt no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 apmeklētājiem sarūpēta plaša kultūras programma, ko vadīs “Miķeļdienas gadatirgus” saimnieki – Zane Vaļicka un Arturs Dīcis. Muzicēs folkloras kopa “Laiksne”, pūtēju orķestris “Fanfara”, orķestris “Rīga”, pūtēju kvintets “Acumirklis”, dziedās Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist”, bet ar deju priekšnesumiem uzstāsies un skatītājus priecēs bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, bērnu un jauniešu deju ansamblis “Dancītis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi”, deju kopa “Marmale” un tautas deju ansamblis “Liesma”. Programmu noslēgs muzikālā apvienība “Ballīšu kvartāls”.

Jau izsenis Miķeļi ir viena no bagātākajām rudens gadatirgus dienām, kas tiek pavadīta skanīgu dziesmu, jautru danču un rotaļu pavadībā. Arī šogad, par godu skaistajai un latviskajai ieražai, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība rīko rudens ražas svētku pasākumu “Miķeļdienas gadatirgus” ar krāšņu kultūras programmu un lustīgu andeli. To finansiāli atbalsta Rīgas dome.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas