RIBOCA filma “Viss reizē zied” piedzīvos pirmizrādi Rīgas starptautiskajā kino festivālā


Filmas "Viss reizē zied" nacionālā pirmizrāde notiks Rīgas starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) ietvarā 17. oktobrī.


Straujās Covid-19 izplatības dēļ 2020. gada martā gatavošanās otrajai Rīgas starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA2) tika apturēta. Izstādes galvenā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche-Vadel) nolēma “iesaldēt” nepabeigto biennāli un uzņemt pilnmetrāžas filmu. Filmas "Viss reizē zied" scenārijs veidots sasaistē ar izstādes ideju – nepieciešamību pārdomāt to, kā cilvēce apdzīvo planētu.

Biennāles "Viss reizē zied" idejas pamatā bija vēlme rast alternatīvas perspektīvas cilvēces apsēstībai ar izaugsmi, izplešanos un patērēšanu, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot apzinātas un iekļaujošas attiecības ar apdraudēto pasauli. 46 mākslinieki no visas pasaules tikās Andrejsalā, lai kopīgi iedzīvinātu biennāles galvenās kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas vīziju un piedāvātu savas atbildes. Izstāde bija gan pandēmijas apdraudēta, gan veidota, jo 2020. gada martā – vien pāris nedēļas pirms tās atklāšanas – straujās Covid-19 izplatības dēļ sagatavošanās darbi tika apturēti. Kad augustā izdevās atvērt biennāli apmeklētājiem, triju nedēļu laikā tika uzņemta filma.

“Kopš sāku strādāt pie izstādes, manas idejas pamatā bija atjaunotne – nevis vēlme pēc “citas pasaules”, bet jaunu un konstruktīvu attiecību veidošana tajā apdraudētajā pasaulē, kas mums ir. Kad sākās pandēmija, un mēs sapratām, ka sākotnējo plānu īstenot neizdosies, mums neatlika nekas cits, kā radīt saskaņā ar jauno situāciju. Daļēji pabeigtā izstāde, iztrūkstošie mākslas darbi, nepabeigtā scenogrāfija, izstādes transformēšanu filmas uzņemšanas laukumā un pati filma ir biennāles augļi. Tā bija ļoti intensīva pieredze, kas, neskatoties uz visām grūtībām, atklāja mums jaunas perspektīvas, sniedzot iespēju radīt filmu, kas vēl vairāk sasaucas un rezonē ar šodienas izaicinājumiem un to radīto vajadzību nevilcināties un doties jaunu ceļu meklējumos,” stāsta RIBOCA2 galvenā kuratore, filmas režisore un scenārija autore Rebeka Lamarša-Vadela.

Kā līdzrežisoru Rebeka Lamarša-Vadela pieaicināja starptautiski atzīto režisoru Dāvi Sīmani un viņa komandu, tostarp Andreju Rudzātu, kurš ir filmas vadošais operators. Skaņu celiņu veidojusi dziedātāja un dziesmu autore LAFAWNDAH, kuras balss vada skatītājus filmas stāstā.

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks 17. oktobrī plkst. 17.00 kinoteātrī "Splendid Palace". Filma ir angļu valodā, taču RIGA IFF to būs iespējams noskatīties ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Biļetes jau šobrīd iespējams iegādāties Bezrindas.lv.

Rudenī filma "Viss reizē zied" tiks izrādīta arī Londonā, Berlīnē, Bāzelē, Parīzē un Maskavā. Tā iekļauta The Art Newspaper Russia kinofestivāla un Art Basel mākslas meses kino programmā. Novembra beigās notiks filmas digitālā pasaules pirmizrāde.

Filmas veidošanu finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Starptautiskās pirmizrādes atbalsta Baltijas kultūras fonds projekta The Parcours of the Blossoming ietvaros, kas īstenots kopā ar Temnikova & Kasela galeriju (Igaunija) un mākslas, izglītības un rezidenču centru Rupert (Lietuva).

Foto: Andrejs Strokins

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas